Euroliga: trwa walka o awans do fazy play-off
Flickr/Karl Baron

• Data publikacji: 29.03.2023, 22:45

W tym tygodniu rozgrywane są aż dwie kolejki Euroligi. Już do końca sezonu zasadniczego w grupie drużyn walczących o fazę play-off będą same ważne mecze.

Pierwszego dnia kolejki numer 31 najciekawiej zapowiadał się mecz w Belgradzie. Po pierwszej połowie Partizan prowadził 45:44 z Barceloną. Zespół z Hiszpanii znakomicie zagrał w trzeciej kwarcie, którą wygrał 22:13 i przejął inicjatywę. Drużyna Sarunasa Jasikewiciusa nie oddała prowadzenia już do końca, triumfując 80:69. Tym samym w liczbie 21 zwycięstw zrównała się z Olympiakosem i Realem, czekając na ich środowe mecze. Aż 25 punktów rzucił Nicolas Laprovittola. Cazoo Baskonia nie bez problemów wygrała 93:87 z Albą Berlin i utrzymała ósme miejsce w tabeli. Maik Kotsar zdobył 23 punkty, a Darius Thompson zanotował 21 oczek. Zespół z Kraju Basków zaliczył 16. zwycięstwo, a o 15. wygraną walczyły Anadolu Efez i EA7 Emporio Armani Mediolan. Turecka drużyna pewnie wygrała 89:69 i do końca będzie grać o awans. Jedną nogą w play-offach po efektownej wygranej 111:80 nad Virtusem Segafredo Bolonia jest Maccabi Tel Awiw. Dla ekipy z Izraela zajmującej szóste miejsce, to 18. wygrana w sezonie, czyli jedna więcej od siódmego Partizanu. Zespół z Bolonii ma już trzy wygrane straty do ósmej lokaty. Do gry z powodu kontuzji nie wrócił jeszcze Mateusz Ponitka. Panathinaikos wygrał 86:76 z Bayernem Monachium.

Real Madryt po znakomitej drugiej połowie i dwunastu celnych rzutach za trzy punkty w hicie kolejki pokonał 90:75 Fenerbahce. Razem z Królewskimi na czele tabeli znajduje się Olympiakos Pireus, który pewnie wygrał 81:55 z ostatnim w rankingu LDLC Asvel Villeurbanne. Żalgiris Kowno pokazał, że także będzie się mocno liczyć w rywalizacji o czołową ósemkę. Przed własną publicznością pokonał 79:70 wyżej notowane AS Monako. Tym samym sięgnął po 16. zwycięstwo i plasuje się na dziewiątym miejscu z takim samym bilansem jak ósma Baskonia. Litewską ekipą do wygranej poprowadził Ignas Braizdeikis, zdobywca 22 punktów. Wygraną straty ma Anadolu Efez, a dwie Crvena Zvezda Belgrad oraz Walencja. Serbski zespół wygrał 92:73 w bezpośrednim starciu tych drużyn.