Koszykówka - EBLK: mistrzynie już w finale
Dawid Lis

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 29.03.2023, 21:51

W środę trzecie zwycięstwo zanotowały koszykarki BC Polkowice, które tym samym awansowały do finału i czekają na rywala.

Mistrzynie Polski dopełniły dzieła. W środę w Sosnowcu początek był lepszy w wykonaniu gospodyń, które po kilku minutach prowadziły 11:3. Na kolejne punkty miejscowych kibice musieli czekać blisko dziesięć minut, a skuteczne akcje w tym czasie przeprowadzały polkowiczanki, które wyszły na prowadzenie 19:11. Zawodniczki Zagłębie starały się odrabiać straty, ale do przerwy mistrzynie Polski prowadziły 34:23. Tę różnicę częściowo sosnowiczanki były w stanie odrobić, ale brakowało skuteczność, aby przechylić szalę na swoją korzyść. Polkowiczanki zwyciężyły w serii po raz trzeci i awansowały do finału.

Na razie jeszcze nie wiadomo z kim mistrzynie Polski zmierzą się w walce o złoto. W środę w Lublinie ekipa z Gorzowa Wielkopolskiego grała dodatkowo osłabiona, bo cały mecz na ławce spędziła Zoe Wadoux. Początek pojedynku był z lekkim wskazaniem na przyjezdne, które w drugiej kwarcie prowadziły nawet 30:18. Lublinianki jeszcze przed przerwą zmniejszyły większość różnicy i do przerwy akademiczki z Gorzowa prowadziły już tylko 37:34. Po zmianie stron gospodynie odzyskały prowadzenie, którego już później nie oddały, powiększając przewagę i wychodząc na prowadzenie w serii półfinałowej.

W czwartek kolejne spotkanie w Lublinie. Jeżeli gospodynie wygrają, to one awansują do finału. Jeśli zwyciężą koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego, to piąty mecz rozegrany zostanie w niedzielę w Gorzowie.

Półfinał (3 mecz):

MB Zagłębie Sosnowiec - BC Polkowice 64:79 (11:19, 12:15, 22:21, 19:24)
Sosnowiec: January 21, Zempare 14, Mistinova 12, Urbaniak-Dornstauder 8, Wnorowska 4, Jarząb 2, Grzenkowicz 2, Złocińska 1, Micek 0, Wojtylas 0.
Polkowice: Banaszak 16 (11 zb.), Gertchen 13, Wheeler 13 (10 as.), Puter 12, Spanou 11, Gajda 8, Telenga 6 (12 zb.), Cado 0, Zasada 0, Stępień 0.
Stan rywalizacji: 3:0 dla BC Polkowice

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 76:60 (15:21, 19:16, 22:14, 20:9)
Lublin: Taylor 23, Stanacev 13, Zięmborska 10, Mack 9 (15 zb.), Ziętara 7, Trzeciak 6, Zec 5, Nassisi 2, Yurkevichus 1, Zając 0, Goszczyńska 0.
Gorzów: Horvat 22, Allen 16, Keller 11, Smith 8, Duchnowska 3, Bazan 0, Michniewicz 0, Steblecka 0, Śmiałek 0.
Stan rywalizacji: 2:1 dla Polski Cukier AZS UMCS Lublin