PHL: GKS Katowice mistrzem Polski!

• Data publikacji: 30.03.2023, 21:38

GKS Katowice został mistrzem kraju w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2022/23. W czwartkowy wieczór katowiczanie wygrali 5:2 z GKS-em Tychy, a w całej serii efektownie triumfowali 4:0.

Seria finałowa układała się zdecydowanie po myśli hokeistów z Katowic. Najpierw wygrali dwa mecze wyjazdowe w Tychach, a w środę triumfowali 5:2 przed własną publicznością. Również u siebie mogli świętować zdobycie trofeum, odnosząc czwarte zwycięstwo. Bardzo przybliżyła ich do tego znakomita końcówka pierwszej tercji. W cztery minuty trzy bramki strzelili: Mathias Lehtonen, Patryk Krężołek i Teemu Pulkkinen. Wobec tego GKS prowadził 3:0 po pierwszej tercji.

Sytuacja 0:3 w serii i 0:3 w meczu ostatniej szansy była już dla GKS-u Tychy niezwykle trudna. W drugiej tercji nie padło żadne trafienie, a na początku trzeciej bramkę na 1:3 strzelił Ondrej Sediwy. Gospodarze szybko odpowiedzieli za sprawą Bartosza Fraszki i zespół z Katowic znów miał trzy gole zapasu. Pół minuty później trafił Bartłomiej Jeziorski, więc tyszanie mieli jeszcze szansę na odrobienie strat w niecały kwadrans. John Murray nie dał się już pokonać, a zwycięstwo zespołu Jacka Płachty w ostatniej minucie strzałem do pustej bramki przypieczętował Grzegorz Pasiut. Drużyna z Katowic po raz ósmy została mistrzem Polski.

GKS Katowice - GKS Tychy 5:2 (3:0, 0:0, 2:2) 4:0 w serii i mistrzostwo