Koszykówka - EBLK: lublinianki w finale
Dawid Lis

• Dodał: Dawid Lis
  • Data publikacji: 30.03.2023, 21:59

Będzie powtórka z zeszłego sezonu! Koszykarki AZS-u Lublin pokonały gorzowianki po raz trzeci i awansowały do finału Energa Basket Ligi Kobiet.

Gorzowianki z meczu na mecz miały coraz większe problemy kadrowe. W środę z parkietu z urazem zeszła Alanna Smith, która była MVP rundy zasadniczej. W czwartek okazało się także, że Chantel Horvat jest niezdolna do gry i podopieczne Dariusza Maciejewskiego zagrały w takim zestawieniu, w jakim już pewnie nigdy się na parkiecie nie pojawią. Aż cztery Polki i tylko Lindsay Allen. To nie mogło wróżyć sukcesu i w zasadzie tylko w pierwszych minutach przyjezdne były w stanie powalczyć z lubliniankami. Gorzowianki na prowadzeniu były niespełna dwie minuty.

Akademiczki z Lublina bez problemów wykorzystywały problemy kadrowe rywalek i spokojnie kontrolowały przebieg gry. Pierwszą kwartę zakończyły wygraną 23:11 i tę przewagę mogły bez problemów utrzymywać. Pojedyncze zrywy przyjezdnych na niewiele się zdawały i pod koniec trzeciej kwarty gospodynie prowadziły już 57:33. W ostatnich minutach rywalki z Gorzowa zmniejszyły różnicę, ale to lublinianki cieszą się z kolejnego awansu do finału. Tym samym zobaczymy powtórkę z zeszłego sezonu i o złoto powalczą koszykarki z Lublina i Polkowic.

Początek serii finałowej w środę, 5 kwietnia. Tego samego dnia rozegrany zostanie mecz o brąz. Rywalizacja o najniższy stopień podium toczy się do dwóch wygranych, a o złoto do trzech zwycięstw.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów 65:51 (23:11, 20:17, 14:14, 8:9)
Lublin: Taylor 18, Mack 12 (11 zb.), Trzeciak 10, Ziętara 7, Stanacev 5, Zec 5, Zięmborska 4, Yurkevichus 4, Zając 0, Goszczyńska 0, Nassisi 0.
Gorzów: Allen 15, Duchnowska 11, Bazan 9, Keller 9, Śmiałek 4, Steblecka 3, Michniewicz 0.
Stan rywalizacji: 3:1 dla Polski Cukier AZS UMCS Lublin