Lotto Ekstraklasa: Śląsk gromi w derbach Dolnego Śląska

• Data publikacji: 26.10.2018, 19:50

Wrocławianie bardzo wysoko wygrali w Legnicy, nie dając podopiecznym Dominika Nowaka szans na strzelenie choćby jednego gola. Z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Robak, który zdobył 2 bramki oraz zanotował asystę.

Piłkarze Śląska Wrocław pierwszego gola zdobyli w 15. minucie spotkania za sprawą strzału Marcina Robaka z rzutu karnego, obrońca Miedzianki sfaulował w polu karnym Picha, a sędzia Wojciech Myć nie miał wątpliwości i podyktował rzut karny. Minutę później było już 2:0, Michał Chrapek wykorzystał zamieszanie w polu karnym i po przytomnym podaniu od Picha wpakował piłkę do bramki. W 28. minucie świetną okazję na strzelenie kontaktowego gola mieli zawodnicy Miedzi, w ostatniej chwili piłkę z linii bramkowej po strzale Cruza wybił Celeban. Nie od dziś wiadomo, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Piłkarze Śląska wyprowadzili szybką kontrę, którą precyzyjnym strzałem zwieńczył Marcin Robak. Kilka minut później wrocławianie wyprowadzili kolejny cios, lewą stroną boiska pognał Dordje Cotra i mocnym strzałem wykończył akcję. Po raz kolejny fatalnie zachowali się podopieczni Dominika Nowaka, właściwie nie przeszkadzając zawodnikom WKS-u. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie, legniczanie byli totalnie bezradni, a pierwszoplanową postacią w drużynie Śląska był niewątpliwie Marcin Robak.

W drugiej połowie zawodnicy Miedzi nieco się obudzili i próbowali zdobyć honorowego gola. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego pozostawali jednak zabójczo skuteczni i po przerwie dołożyli kolejne trafienie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Radecki. Legniczanie zagrali w dzisiejszym spotkaniu fatalnie, natomiast piłkarze Śląska Wrocław nie dali swojemu rywalowi żadnych szans i skrupulatnie wykorzystali wszystkie błędy stworzone przez defensywę Miedzianki.

AKTUALNA TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

Miedź Legnica - Śląsk Wrocław 0:5 (0:4)

Bramki: Marcin Robak (15' - karny, 29'), Michał Chrapek (16'), Dorde Cotra (34'), Mateusz Radecki (70')

Miedź Legnica: Sapela - Zieliński (46' Henrik Ojamaa), Osyra, Torres, Pikk, Purzycki, Fernandez (46' Garguła), Łobodziński, Forsell, Piasecki (74' Camara), Szczepaniak

Śląsk Wrocław: Słowik - Broź, Celeban, Golla, Cotra, Chrapek (82' Pałaszewski), Augusto (61' Radecki), Pich, Gąska, Cholewiak, Robak (87' Samiec-Talar)

Żółta kartka: Szczepaniak

Sędziował: Wojciech Myć