NBA: pewne zwycięstwo Celtics w meczu na szczycie
Erik Drost

• Data publikacji: 31.03.2023, 11:20

W meczu na szczycie Konferencji Wschodniej NBA Milwaukee Bucks zmierzyli się z Boston Celtics. Goście zdecydowanie wygrali 140:99.

Środa/czwartek

Dzień przed hitem z Celtics koszykarze Milwaukee Bucks zmierzyli się z Indiana Pacers. W tej rywalizacji nie było niespodzianki. Goście z Milwaukee byli niezwykle skuteczni i wygrali 149:136, a aż 50 punktów zdobył Jrue Holiday. Kolejną porażkę z Utah Jazz zanotowali San Antonio Spurs. Zespół Grega Poppowicza przegrał w u siebie 117:128, a Jeremy Sochan nie znalazł się w składzie. Liderem Jazz był Talen Horton-Tucker, który zdobył 41 punktów. W meczu drużyn walczących o play-off Los Angeles Lakers pokonali na wyjeździe 121:110 Chicago Bulls. Gości do wygranej poprowadził zdobywca 38 punktów, Anthony Davis.

Indiana Pacers - Milwaukee Bucks 136:149 (30:34, 39:39, 38:46, 29:30)
Benedict Mathurin 29 pkt/9 zb/2 as - Jrue Holiday 51 pkt/8 zb/8 as
Brooklyn Nets - Houston Rockets 123:114 (30:25, 24:30, 32:32, 37:27)
Cameron Johnson 31 pkt/7 zb/5 as - Kevin Porter Jr. 31 pkt/9 zb/6 as
New York Knicks - Miami Heat 101:92 (19:23, 29:23, 28:30, 25:16)
Quentin Grimes 23 pkt/8 zb/4 as - Gabe Vincent 21 pkt/3 zb/3 as
Philadelphia 76ers - Dallas Mavericks 116:108 (28:37, 29:25, 32:29, 27:17)
Joel Embiid 25 pkt/9 zb/3 as - Luka Doncic 24 pkt/10 zb/8 as
Chicago Bulls - Los Angeles Lakers 110:121 (20:31, 31:28, 25:26, 34:36)
Nikola Vucevic 29 pkt/12 zb/6 as - Anthony Davis 38 pkt/9 zb/4 as
Memphis Grizzlies - Los Angeles Clippers 132:141 (30:29, 34:41, 41:35, 27:36)
Ja Morant 36 pkt/4 zb/9 as - Russell Westbrook 36 pkt/4 zb/10 as
Oklahoma City Thunder - Detroit Pistons 107:106 (26:26, 28:30, 30:24, 23:26)
Jalen Williams 27 pkt/8 zb/6 as - Jaden Ivey 24 pkt/2 zb/9 as
San Antonio Spurs - Utah Jazz 117:128 (33:36, 29:28, 26:29, 29:35)
Sandro Mamukelaszwili 17 pkt/8 zb/5 as - Talen Horton-Tucker 41 pkt/4 zb/5 as
Phoenix Suns - Minnesota Timberwolves 107:100 (25:24, 23:27, 33:23, 26:26)
Devin Booker 29 pkt/3 zb/5 as - Anthony Edwards 31 pkt/0 zb/6 as
Portland Trail Blazers - Sacramento Kings 80:120 (20:19, 26:31, 18:33, 16:37)
Shaedon Sharpe 30 pkt/7 zb/7 as - Domantas Sabonis 15 pkt/12 zb/4 as

Czwartek/piątek

W Milwaukee rozegrano mecz na szczycie Konferencji Wschodniej, w którym Bucks podejmowali Boston Celtics. Spotkanie prawie przez cały czas przebiegało pod dyktando Celtics. Pod koniec pierwszej kwarty goście odskoczyli na 34:26. W drugiej części zawodnicy z Bostonu triumfowali 41:21, także dzięki serii 13:0. W drugiej połowie goście wypracowali ponad 40 punktów przewagi, a maksymalnie nawet 49 oczek. Taka duża dominacja Celtics była dużą sensacją. Koszykarze z Bostonu zbliżyli się do rywali na dwa zwycięstwa. Dla zwycięzców 40 punktów zdobył Jayson Tatum. Porażkę poniósł także lider na Zachodzie. Denver Nuggets przegrali 88:107 z New Orleans Pelicans. Triple-double (31 punktów, 11 zbiórek i 10 asyst) zanotował Brandon Ingram.

Milwaukee Bucks - Boston Celtics 99:140 (26:34, 21:41, 27:39, 25:26)