Euroliga: porażka Realu, Olympiakos samodzielnym liderem

• Data publikacji: 31.03.2023, 22:54

Zakończył się intensywny tydzień w rozgrywkach Euroligi. Za nami 32. z 34 kolejek sezonu zasadniczego. W greckich derbach Olympiakos wygrał z Panathinaikosem, a Real Madryt przegrał z Partizanem Belgrad.

Samotnym liderem Euroligi jest teraz Olympiakos. Do przerwy przegrywał 33:38 w greckich derbach z Panathinaikosem (nadal bez kontuzjowanego Mateusza Ponitki). Jednak po przerwie gospodarze pokazali swoją wyższość i triumfowali 81:73. Tym samym sięgnęli po 23. zwycięstwo w sezonie. Przy okazji odskoczyli od Realu Madryt, który niespodziewanie przegrał w Belgradzie. Partizan zagrał znakomite spotkanie, szczególnie po przerwie i triumfował 104:90. Real został dogoniony przez Barcelonę, która wygrała z Albą Berlin. Zespół z Serbii zaś bardzo przybliżył się do awansu do fazy play-off.

Trwa zacięta walka o awans do fazy play-off. Zwycięstwo, które praktycznie daje miejsce w czołowej ósemce odniosło Maccabi Tel Awiw. Zespół z Izraela pewnie wygrał 85:66 z EA7 Emporio Armani Mediolan. W bardzo ważnym spotkaniu ósma Cazoo Baskonia podejmowała szóste Fenerbahce. Drużyna z Kraju Basków po przerwie przejęła inicjatywę i zwyciężyła 92:69. Taki sam bilans jak Baskonia ma Żalgiris Kowno, który wygrał 95:74 z Walencją. W walce o play-off liczy się także Anadolu Efez. Obrońcy tytułu rozgromili 86:67 Virtus Segafredo Bolonia.