NHL: Vegas awansuje do play-off

• Dodał: Remigiusz Nowak
  • Data publikacji: 31.03.2023, 12:40

Las Vegas Golden Knights jest pierwszą drużyną z zachodu, która zapewniła sobie udział w fazie play-off. Liderzy Pacific Division przegrali po dogrywce z San Jose Sharks.

Ekipa Złotych Rycerzy jest pierwszą drużyną, która na wyrównanym poziomem zachodzie zapewniła sobie awans do dalszych gier, a stało się to pomimo porażki z nisko notowanym San Jose. Rekiny rozegrały dobre zawody na własnej tafli i w pełni zasłużyli na zwycięstwo nad faworytami. Gospodarze pierwszą tercję wygrali 2:1, po 40 minutach prowadzili 3:2, w 51. minucie goście wyrównali i doszło do dogrywki, która nie trwała długo, bo już po 50 sekundach zwycięstwo San Jose dał Couture.

San Jose Sharks - Las Vegas Golden Knights 4:3d. (2:1, 1:1, 0:1, 1:0d.).

Na fali wznoszącej są Minnesota i Edmonton, które mają już po trzy zwycięstwa z rzędu w ostatnich meczach i plasują się odpowiednio na 2. i 3. pozycji na zachodzie i lada dzień staną się już oficjalnie uczestnikami play-off.

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 2:4 (1:2, 0:1, 1:1),

Edmonton Oilers - Los Angeles Kings 2:0 (1:0, 0:0, 1:0).

Ostra walka trwa o ósme miejsce na zachodzie między Pittsburghiem i Florydą. Pantery odniosły w ostatnich dniach dwa zwycięstwa (po dogrywce z Toronto i w regulaminowym czasie gry z Montrealem), Pingwiny pokonały Nashville i to one są na pozycji premiowanej awansem z jednym punktem więcej niż rywale i z jednym meczem więcej do rozegrania.

Toronto Maple Leafs - Florida Panthers 2:3d.,

Montreal Canadiens - Florida Panthers 2:5,

Pittsburgh Penguins - Nashville Predators 2:0.