Premier League: Manchester City rozbił Liverpool
©JonathanPalombo2014

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 01.04.2023, 15:41

Manchester City wygrał 4:1 z Liverpoolem w meczu 29. kolejce Premier League. Gospodarze w imponujący sposób odwrócili niekorzystny wynik.

Pep Guardiola w meczu z Liverpoolem nie mógł skorzystać z Phila Fodena i Erlinga Haalanda. Od początku spotkania to jednak gospodarze byli częściej przy piłce i gra toczyła się głównie na połowie "The Reds". Pierwsze zagrożenie stworzył niecelny strzał z rzutu wolnego Riyada Mahreza. Z premierowego gola szybciej cieszyli się goście. W 17. minucie obrona "The Citizens" zdrzemnęła się, zostawiając bez opieki Diogo Jotę. Ten zagrał do Mohameda Salaha, który otworzył wynik. Na odpowiedź rywali nie trzeba było długo czekać. Dziesięć minut później Jack Grealish podał do Juliana Alvareza, a Argentyńczyk doprowadził do wyrównania. Nerwowo zrobiło się pomiędzy 33. a 35. minutą. Rodri najpierw dostał żółtą kartkę i chwilę później sfaulował po raz kolejny. Sędzia postanowił jednak nie karać pomocnika kolejnym żółtym kartonikiem. Na przerwę ekipy udawały się z remisowym rezultatem.

Po zmianie stron Manchester City zaprezentował prawdziwy pokaz siły. Liverpool został całkowicie stłamszony. Po 55. sekundach od wznowienia do siatki trafił Kevin De Bruyne. 7 minut później było już 3:1. Uderzenie Alvareza zostało zablokowane, ale dobitka Ilkaya Gundogana znalazła się w siatce. Minuty mijały, a goście nie wyglądali na drużynę, która przegrywa i chce odrobić straty. Wynik spotkania ustalił w 74. minucie Jack Grealish, zdobywając gola po kolejnej składnej akcji. Zawodnicy Jurgena Kloppa oddali w drugiej części gry tylko jeden strzał. Dzięki wygranej City zbliżyło się do Arsenalu na pięć punktów.

Manchester City - Liverpool: 4:1 (1:1)

Bramki: 27' Alvarez, 46' De Bruyne, 53' Gundogan, 74' Grealish

Manchester: Ederson - Ake, Akanji, Dias, Stones - Rodri (83' Silva), De Bruyne, Gundogan - Grealish, Alvarez, Mahrez

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Konate, van Dijk, Robertson (70' Tsimikas) - Elliott (70' Oxlade-Chamberlain), Henderson, Fabinho - Jota (70' Firmino), Gakpo (83' Milner), Salah (70' Nunez)

Żółte kartki: 33' Rodri - 19' Salah

Sędzia: Simon Hooper