La Liga: Barcelona gromi Elche, dublet Lewandowskiego!
YT/Kanał Sportowy

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 01.04.2023, 22:53

FC Barcelona wygrała na wyjeździe z ostatnim w tabeli CF Elche 4:0. Dwa gole i asystę w tym meczu zaliczył Robert Lewandowski.

W ostatnim sobotnim meczu 27. kolejki hiszpańskiej La Ligi mieliśmy starcie Dawida z Goliatem. Ostatnie i pewne już spadku do Segunda Division CF Elche podejmowało lidera tabeli FC Barcelonę. Choć fani gospodarzy stworzyli fantastyczną atmosferę, to mecz w pierwszej nie porwał za bardzo. Jedyny gol padł w 20. minucie. Jordi Alba dośrodkował piłkę z rzutu wolnego na dalszy słupek, tam Ruben Araujo zgrał ją przed bramkę, a Robert Lewandowski skierował do siatki. W 43. minucie powinno być 0:2, ale fatalnie spudłował "Lewy". Tuż przed przerwą swoją szansę zmarnował też Jules Kounde, ale tu świetnie spisał się obrońca gospodarzy Omar Mascarell, który zablokował piłkę zmierzającą wprost do bramki.

Po zmianie stron podopieczni Xaviego zdecydowanie się rozpędzili. W 54. minucie drugą bramkę dla "Blaugrany" zdobył Ansu Fati, kąśliwie posyłając piłkę po ziemi. Dwanaście minut później drugą bramkę tego wieczoru ustrzelił Lewandowski. Gavi wyłuskał futbolówkę spod nóg rywali, a reprezentant Polski pewnie pokonał Edgara Badię. W 70. minucie było już 0:4. Tym razem "Lewy" wystąpił w roli asystenta, a jego podanie wykorzystał Ferran Torres, posyłając piłkę w lewy dolny róg bramki Elche. W 85. minucie powinien paść gol dla miejscowych, ale po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tylko w poprzeczkę trafił Fidel.

CF Elche - FC Barcelona 0:4 (0:1)

Bramki: 20', 66' Lewandowski, 56' Fati, 70' Torres

CF Elche: Badia - Palacios, Bigas, Blanco (65' Mercau) - Carmona (54' Guti), Mascarell, Gumbau, Clerc - Tete Morente (66' Josan), Fidel, Milla (76' Ponce)

FC Barcelona: ter Stegen - Alba, Alonso, Kounde, Araujo (78' Torre) - Gavi (68' Kessie), Garcia, Roberto - Fati (84' Garrido), Lewandowski, Torres

Żółte kartki: 60' Gavi, 74' Araujo, 87' Lewandowski

Sędziował: Carlos Del Cerro