Strzelectwo - PŚ: dobre występy Polaków w trapie!
U.S. Army, CC BY 2.0 , via Wikimedia Commons

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 01.04.2023, 21:00

Kolejny dzień strzeleckiego Pucharu Świata w Larnace za nami. Dziś panie i panowie rywalizowali w indywidualnym trapie. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się Tomasz Pasierbski, który dotarł do szerokiego finału konkurencji.

27-latek z Wrocławia okazał się najlepszy w piątkowych kwalifikacjach zawodów, kiedy to minimalnie wyprzedził mających ten sam rezultat(121), Brytyjczyka i Słowaka. Piotr Kowalczyk zajął 31.miejsce z wynikiem 115, Daniel Mrozek był 89. Jego wynik to 109. Ostatni z naszych reprezentantów, Wołodymyr Jazykow zajął 116.miejsce z wynikiem 103.

W rundzie rankingowej, Pasierbski z rezultatem 20 zajął drugie miejsce tuż za Cypryjczykiem Andreasem Makrim. Z drugiej rundy rankingowej awans wywalczył Egipcjanin Abdel Aziz Mehleba oraz Chorwat, Anton Glasnović.

W finale walkę o złoto stoczyli ze sobą Chorwat i Cypryjczyk. Faworytem starcia był 42-letni Glasnović, który ma na swoim koncie medale MŚ i ME. Ostatecznie obaj szli równo i o wyniku musiała zadecydować dodatkowa rozgrywka. W niej lepszy był Chorwat i to on wyjedzie z Larnaki ze zwycięstwem. Trzecie miejsce wywalczył Egipcjanin, a nasz reprezentant ostatecznie zajął czwarte miejsce. Polak w trzech pierwszych rundach popełnił najwięcej błędów i jako pierwszy odpadł z walki o zwycięstwo w tych zawodach.

W rywalizacji pań świetnie w kwalifikacjach zaprezentowała się Sandra Bernal. Polka zakończyła tę fazę zmagań na czwartej pozycji tuż za Fatimą Galvez z Hiszpanii(118), Penny Smith z Australii(115) i Wu Cuicui z Chin(114) uzyskując tyle samo punktów, co zawodniczka z Azji.

Z pierwszej rundy rankingowej awans wywalczyły Chinka i Portugalka, Maria Ines Coelho De Barros. Niespodzianką było odpadnięcie Hiszpanki, która ma na swoim koncie medale IO, MŚ, ME i oczywiście zawodów PŚ. Niestety bardzo doświadczona zawodniczka popełniła zbyt wiele błędów, żeby myśleć o finale.

Z drugiej rundy rankingowej awans wywalczyły Smith oraz Brytyjka Lucy Charlotte Hall. Nasza Sandra Bernal zajęła trzecią pozycję i odpadła z rywalizacji. Polka świetnie i bezbłędnie strzelała w pierwszej i ostatniej kolejce. Kluczowa była trzecia kolejka, kiedy to naszej zawodnicze przytrafiły się trzy błędy, które odebrały jej szanse na awans do finału przy bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej Australijki i Brytyjki.

W finale, najlepsza była Hall, która osiągnęła wynik 29 mając dwie kolejki „czyste”. Drugie miejsce wywalczyła Chinka(27), a na trzecim uplasowała się Smith(20), dla której to już drugie podium zawodów PŚ w tej konkurencji w tym sezonie.