EBL: kapitalna końcówka Sokoła, Trefl pokonany
058sport.pl/Trefl

• Data publikacji: 01.04.2023, 21:00

Rawlplug Sokół Łańcut zaskoczył Trefla Sopot, wygrywając ostatnie sobotnie spotkanie 25. kolejki Energa Basket Ligi 81:74. W ostatniej kwarcie meczu podopieczni Marka Łukomskiego rzucili aż dwadzieścia dziewięć punktów, a rywale zaledwie czternaście, co przesądziło o zwycięstwie gospodarzy.

Przed rozpoczęciem spotkania dość zdecydowanym faworytem wydawali się przyjezdni, którzy wciąż walczą o jak najlepsze rozstawienie przed zbliżającymi się play-offami. Podopieczni Zana Tabaka mogą zakończyć rozgrywki nawet na drugiej pozycji, ale do takiego rezultatu muszą pokonywać takie zespoły, jak Rawlplug Sokół Łańcut.

Pierwsza połowa rywalizacji w Łańcucie to jednak solidna gra miejscowych po bronionej stronie parkietu, przez co Trefl uzbierał zaledwie 33 punkty w pierwszych dwudziestu minutach. Sytuacja odmieniła się po zmianie stron, kiedy sopocianie weszli na wyższe obroty, dominując rywali w trzeciej odsłonie 27:14 i wydawać się mogło, że zmierzają po pewne zwycięstwo. Koszykarze Marka Łukomskiego mieli jednak inne play i w decydującej kwarcie pokonali przeciwników aż 29:14, nie tylko odrabiając całą stratę, ale doprowadzając do zwycięstwa 81:74. Bohaterem gospodarzy był James Eads III, który w 34 minuty zanotował 26 punktów na skuteczności 8/11 z gry.

Rawlplug Sokół Łańcut — Trefl Sopot 81:74 (18:16, 20:17, 14:27, 29:14)

Sokół: Eads III 26, Sanders 16, Kołodziej 13, Kemp 9, Szczypiński 5, Thornton 4, Nowakowski 3, Bręk 2, Wrona 2, Struski 1

Trefl: Zyskowski 19, Radić 12, Freimanis 11, Jovanović 11, Gordon 10, Kolenda 5, Pluta 3, Moten 3, Kulikowski