NHL: Golden Knights utrzymali prowadzenie
Matt Boulton/Wikimedia Commons

• Dodał: Andrzej Kacprzak
  • Data publikacji: 02.04.2023, 11:00

Vegas Golden Knights pokonali Minnesotę Wild 4:1 w meczu na szczycie konferencji zachodniej NHL.

Sobota

W sobotnią noc rozegrane zostały tylko cztery spotkania. Niespodziankę mieliśmy już w pierwszym z nich, w którym Buffalo Sabres podejmowali New York Rangers. Obie drużyny wciąż grają o dużą stawkę. Rangers wciąż liczyli na 2. miejsce w tabeli konferencji wschodniej, a Sabres pozostają w walce o fazę play-off. Zupełnie niespodziewanie po dogrywce gospodarze triumfowali 3:2 i zbliżyli się tym samym do strefy play-off. Bez niespodzianek obyło się w meczach czołowych drużyn konferencji zachodniej. Winnipeg Jets pewnie pokonali Detroit Red Wings 6:2, a Dallas Stars ograli Arizona Coyotes 5:2. Więcej emocji mieliśmy w Vancouver, gdzie Canucks podejmowali Calgary Flames. Mecz był bardzo wyrównany, ale ostatecznie po dogrywce triumfowali faworyzowani Flames, którzy pozostali tym samym w walce o pierwszą "ósemkę" konferencji zachodniej.

Niedziela

W jednym z pierwszych niedzielnych spotkań Pittsburgh Penguins podejmowali Boston Bruins. Goście są już w zasadzie pewni triumfu w konferencji wschodniej, a miejscowi wciąż musieli walczyć o awans do play-off. Zdecydowanymi faworytami byli więc Bruins. Przyjezdni trzykrotnie obejmowali prowadzenie w spotkaniu, ale Penguins za każdym razem znajdywali odpowiedź na trafienia rywali. W ostatnich minutach spotkania swoją trzecią bramkę zdobył jednak Pastrnak i tym razem gospodarzom zabrakło już czasu, aby wyrównać.

Prawdziwy popis dali natomiast Panthers. Zespół z Florydy walczy z Islanders, Penguins i Sabres o dwa ostatnie miejsca gwarantujące udział w fazie play-off i wczoraj zrobił w tym kierunku olbrzymi krok. Panthers podejmowali Columbus Blue Jackets i całkowicie rozbili swoich rywali. Gracze z Florydy zdobyli 7 punktów nie tracąc przy tym żadnej bramki. Zwycięstwo 7:0 pozwoliło im awansować na 8. miejsce w tabeli.

Spokojni mogą być już natomiast Tampa Bay Lightning. 6. drużyna konferencji zachodniej mierzyła się z New York Islanders zajmującymi jedną lokatę niżej. Pomimo, że obie ekipy są blisko siebie to różnica w spotkaniu była aż nadto widoczna. Lightning rozpoczęli od spokojnego prowadzenia 1:0, ale w drugiej tercji wyprowadzili trzy kolejne ciosy i prowadzili już w spotkaniu bardzo pewnie. W ostatniej tercji gospodarze zdołali trafić jeszcze raz i ostatecznie wygrali 5:0.

W walce o zwycięstwo w konferencji zachodniej pozostali natomiast Colorado Avalanche. Ubiegłoroczni mistrzowie mierzyli się z Dallas Stars i stali przed szansą przeskoczenia ich w tabeli oraz zbliżenia się do liderów na dystans pięciu "oczek". Avalanche rozpoczęli bardzo dobrze i trafiali w pierwszych minutach pierwszej i drugiej tercji. Bramkę kontaktową dla Stars zdołał zdobyć Tyler Seguin, ale był to jedyny moment, w którym goście zbliżyli się do konkurentów. Zespół z Colorado zdołał od tego momentu trafić jeszcze trzykrotnie i ostatecznie zakończył spotkanie wynikiem 5:2.