NBA: Spurs pokonali Kings po dogrywce i przerwali serię porażek
Mike - Flickr: Spurs-Magic071/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 03.04.2023, 12:16

Dzisiaj na kibiców ligi NBA czekała bardzo duża dawka spotkań. W jednym z nich San Antonio Spurs po dogrywce niespodziewanie wygrali z Sacramento Kings. Jeremy Sochan jeszcze nie wrócił do gry.

Sacramento Kings - San Antonio Spurs

Wyjazdowe zwycięstwo grającego w niezbyt mocnym składzie San Antonio Spurs nad Sacramento Kings jest sporą niespodzianką. Trzeci zespół z Konferencji Zachodniej zapewne nie spodziewał się, że ulegnie przedostatniej ekipy tabeli. Zespół Gregga Popovicha przełamał serię sześciu porażek. Goście już w pierwszej kwarcie pokazali, że powalczą o wygraną. Na początku prowadzili 5:0, a nawet mieli dziewięć oczek zapasu. W trzeciej kwarcie Spurs wygrywali 88:77. Kings odrobili straty i doprowadzili do wyrównanej końcówki, która nie przyniosła rozstrzygnięcia. W dogrywce lepiej spisali się koszykarze z San Antonio, notując serię 6:0. Ostatecznie wygrali 142:134. Triple-double (17 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst) zaliczył Tre Jones. Do gry jeszcze nie wrócił Jeremy Sochan.

Chicago Bulls - Memphis Grizzlies

Mecz pełen zwrotów akcji obejrzeli kibice w Chicago. Bulls walczący o fazę play-off na Wschodzie podejmowali wicelidera Konferencji Zachodniej, Memphis Grizzlies. Początkowo nic nie zapowiadało niespodzianki. Goście zdominowali grę w pierwszej połowie, prowadząc nawet 61:38. Wszystko zmieniła trzecia kwarta. Byki wygrały ją aż 40:16, rzucając 17 kolejnych punktów na jej zakończenie. Ostatecznie gospodarze triumfowali 128:107, a Zach LaVine zdobył 36 punktów.

Komplet wyników minionej nocy

Charlotte Hornets - Toronto Raptors 108:128 (25:35, 27:32, 37:34, 19:27)
Svi Mykhaliuk 26 pkt/4 zb/5 as - Pascal Siakam 36 pkt/7 zb/7 as
Brooklyn Nets - Utah Jazz 111:110 (30:17, 23:25, 32:26, 26:42)
Mikal Bridges 30 pkt/7 zb/2 as - Talen Horton-Tucker 32 pkt/4 zb/8 as
Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 128:107 (25:36, 28:32, 40:16, 35:23)
Zach LaVine 36 pkt/3 zb/9 as - Jaren Jackson Jr. 31 pkt/8 zb/1 as
Minnesota Timberwolves - Portland Trail Blazers 105:107 (29:31, 33:25, 24:26, 19:25)
Anthony Edwards 37 pkt/5 zb/6 as - Shaedon Sharpe 27 pkt/6 zb/6 as
Atlanta Hawks - Dallas Mavericks 132:130 (37:29, 33:37, 24:25, 29:32, 9:7)
Trae Young 24 pkt/3 zb/12 as - Kyrie Irving 41 pkt/5 zb/4 as
New York Knicks - Washington Wizards 118:109 (34:31, 19:30, 33:18, 32:30)
Jalen Brunson 27 pkt/3 zb/8 as - Corey Kispert 29 pkt/3 zb/0 as
Orlando Magic - Detroit Pistons 128:102 (34:29, 29:15, 28:24, 37:34)
Franz Wagner 16 pkt/5 zb/8 as - Killian Hayes 20 zb/2 zb/7 as
Sacramento Kings - San Antonio Spurs 134:142 (30:32, 28:31, 34:33, 31:27, 11:19)