NHL: Flames pokonują Ducks i zachowują szanse na play-offy

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 03.04.2023, 10:00

Za nami kolejna pasjonująca noc z najlepszą hokejową ligą świata - NHL. Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie pomiędzy Calgary Flames i Anaheim Ducks, w którym padło aż dziewięć bramek.

Calgary Flames 5:4 Anaheim Ducks

21' Mangiapane, 28' Zadorov, 29' Ritchie, 47' Lucić, 58' Stone - 5', 30' Vatrano, 18' Comtois, 33' Harrington

Dzięki tej wygranej "Płomienie" z Calgary wciąż mają szansę na awans do fazy play-off. Kibice zgromadzeni w Scotiabank Saddledome obejrzeli pasjonujące spotkanie z "Kaczorami", ale ostatecznie wychodzili z hali w dobrych humorach. Jednak początek meczu należał do gości z Anaheim. Już w 5. minucie prowadzenie dał im Frank Vatrano, a pod koniec pierwszej tercji na 0:2 podwyższył Maxime Comtois, po podaniu... Vatrano. Zaraz na początku drugiej odsłony grę w przewadzę wykorzystał Andrew Mangiapane i zrobiło się 1:2. Jeszcze przed upływem połowy tercji Calgary było już na prowadzeniu dzięki trafieniom Nikity Zadorova i Nicka Ritchie. Goście nie zamierzali odpuszczać i kończyli tę część gry z prowadzeniem 3:4. Na listę strzelców wpisywali się ponownie Vatrano oraz Scott Harrington. Ostatnia tercja należała jednak do miejscowych. W 47. minucie wyrównał Milan Lucić, a gola na wagę zwycięstwa, na dwie minuty przed końcową syreną zdobył Michael Stone.