Moto GP: Marc Marquez ruszy z pole position w Australii

• Data publikacji: 27.10.2018, 08:48

Hiszpański motocyklista Repsol Honda Team wygrał rywalizację w sesji kwalifikacyjnej przed jutrzejszym wyścigiem o GP Australii na torze Phillip Island. Hiszpan uzyskał czas - 1:29.199. Drugie pole startowe wywalczył jego rodak z Movistar Yamaha MotoGP, Maverick Vińales (+0.310), zaś trzecia lokata przypadła reprezentantowi Francji Johannowi Zarco, jeżdżącemu dla Monster Yamaha Tech 3 (+0.506).

W pierwszej części czasówki najszybszy był Alvaro Bautista z Ducati, który w trakcie tego weekendu zastępuje kontuzjowanego Jorge Lorenzo. Do Q2 promocję wywalczył również Pol Espargaro. Niemiłą niespodziankę sprawił Dani Pedrosa. Hiszpanowi nie udało się przebrnąć Q1 i kolega zespołowy Marqueza wystartuje w jutrzejszym wyścigu z dalekiego osiemnastego pola.

Drugi i zarazem decydujący segment kwalifikacji padł łupem Marca Marqueza. Jutro obok Katalończyka w pierwszym rzędzie na starcie ustawi się Vińales, a także Zarco. Tuż za czołową trójką czasówkę ukończył bardzo dobrze spisujący się w sesjach treningowych Andrea Iannone (+0.513). Włoch przegrał pierwszy rząd z Johannem Zarco zaledwie o siedem tysięcznych sekundy. Valentino Rossi w sesji kwalifikacyjnej był siódmy (+1.071), zaś zwycięzca Q1, Alvaro Bautista finiszował na dwunastej pozycji (+3.168). W finałowej części kwalifikacji Hiszpanowi nie udało się złożyć dobrego okrążenia.

Marquez ma prawdziwy monopol na starty z pole position w Australii. To już piąty triumf Hiszpana z rzędu w kwalifikacjach do australijskiego wyścigu w jego karierze. Jutro świeżo upieczony mistrz świata stanie przed szansą na kolejne zwycięstwo w tym sezonie.