PKO Ekstraklasa: remis Stali z Jagiellonią

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 03.04.2023, 21:19

Stal Mielec zremisowała 1:1 z Jagiellonią Białystok w ostatnim meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy. Na listę strzelców wpisali się Jesus Imaz i Mateusz Mak, którego bramka była ozdobą spotkania.

Spotkanie w Mielcu było bardzo ważne dla obu ekip. Gospodarze po świetnej jesieni czekali na przełamanie i pierwszą wygraną wiosną, która dałaby pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Goście za mieli oczko mniej od rywali, a dotychczas nie potrafili wygrać meczu wyjazdowego. W pierwszej połowie przewagę miała Jagiellonia. Gracze z Białegostoku szybko objęli prowadzenie po golu Jesusa Imaza z 3. minuty. Był to jednak jedyny ciekawy akcent inauguracyjnej części gry, którą zespoły zakończyły łącznie z pięcioma strzałami, z czego jednym celnym.

W drugiej odsłonie przebieg spotkania odwrócił się. Stal rozegrała dobre czterdzieści pięć minut, a Jagiellonia od 70. minuty nie stworzyła sobie żadnej okazji bramkowej. Gospodarzom udało się szybko wyrównać. Solową akcję skutecznie wykończył Mateusz Mak. Groźnie w polu karnym Zlatana Alomerovicia było także po strzałach Marcina Flisa i Rauno Sappinena, który trafił w słupek. Białostoczanie mieli tak naprawdę niezłe dziesięć minut, kiedy to dwukrotnie znakomicie interweniował Bartosz Mrozek. Uderzali odpowiednio Marc Gual i Jesus Imaz. Ostatecznie skończyło się remisem 1:1. Taki wynik nie daje zbyt wiele żadnej z ekip.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok: 1:1 (0:1)

Bramki: 50' Mak - 3' Imaz

Stal: Mrozek - Flis, Matras, Kruk - Hiszpański, Żyra, Wlazło, Getinger, Domański, Mak (83' Hinokio) - Sappinen (79' Lebedyński)

Jagiellonia: Alomerović - Stojinović (71' Pazdan), Matysik, Skrzypczak - Wdowik, Nene (70' Nguiamba), Romanczuk, Sacek, Olszewski (70' Prikryl) - Imaz, Gual (87' Mena)

Żółte kartki: 57' Wlazło, 84' Kruk  - 20' Romanczuk, 34' Sacek, 75' Nguiamba, 80' Matysik

Sędzia: Damian Kos