NHL: Kraken coraz bliżej play-off

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 05.04.2023, 10:00

Za nami kolejna emocjonująca noc z hokejową ligą NHL. Najciekawiej było w Vancouver, gdzie gospodarze mierzyli się z walczącym o awans do play-off Seattle Kraken.

Vancouver Canucks 2:5 Seattle Kraken

5' Pettersson, 14' Beauvillier - 17' Gourde, 26' Tanev, 31' Eberle, 37' Schwartz, 59' Beniers

Hokeiści ze Seattle wykonali znaczący krok do historycznego, pierwszego awansu do fazy play-off, pokonując na wyjeździe Vancouver Canuks 5:2. Jednak lepiej to starcie rozpoczęli gospodarze, gdy już w 5. minucie trafił Elias Pettersson. Niespełna dziesięć minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Anthony Beauvillier. Goście obudzili się jeszcze w tej tercji i złapali kontakt dzięki bramce Yanni'ego Gourde. W drugiej odsłonie strzelali tylko zawodnicy ze Seattle. Trafiali kolejno Brandon Tanev, Jordan Eberle i Jaden Schwartz, który wykorzystał grę w przewadze liczebnej. Wynik końcowy na 2:5, na minutę przed końcową syreną ustalił Matthew Beniers, trafiając do pustej już bramki.