WTA Bogota: Katarzyna Piter w półfinale debla!
Kulitat/ Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 06.04.2023, 23:55

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa wygrały  w ćwierćfinale turnieju WTA 250 w kolumbijskiej Bogocie ze słoweńsko-greckim duetem, Dalila Jakupović i Despina Papamichail i awansowały  do półfinału tego turnieju. Rywalkami Polki i Gruzinki w walce o finał będą Brazylijka Laura Pigossi i Lidzia Marozawa.

Piter i Kałasznikowa mają za sobą dobry występ w meksykańskim challengerze w San Luis Potosi gdzie doszły aż do finału. To pokazuje, że Polka i jej partnerka potrafią grać na ceglanej mączce i przynajmniej na papierze były faworytkami tego spotkania.

W pierwszej partii byliśmy świadkami prawdziwego festiwalu wzajemnych przełamań. Serwis na pewno nie był atutem żadnego z duetów. Kałasznikowa i Piter czterokrotnie odebrały podanie Jakupović i Papamichail, te z kolei przełamały Polkę i Gruzinkę dwukrotnie. Ostatecznie to duet gruzińsko-polski był w tym secie górą. Piter i Kałasznikowa wykorzystały drugiego setbola i zakończyły partię po 34 minutach.

W drugim secie górą były Słowenka i Greczynka. W drugim gemie, Polka i jej partnerka miały okazję na przełamanie rywalek i wyjście na prowadzenie 2:0, ale to im się nie udało. Później dwukrotnie same straciły serwis . Jakupović i Papamichail utrzymały przewagę i wysoko wygrały partię wykorzystując pierwszego setbola.

Super tie-break rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Katarzyny Piter i Oksany Kałasznikowej. Polka i Gruzinka wygrały sześć punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 6-0. Później role się odwróciły. Gra naszej tenisistki i jej partnerki się załamała, co spowodowało, że rywalki wygrały pięć punktów z rzędu i zmniejszyły straty do stanu 5-6. W końcu polsko-gruzińskiemu duetowi udało się przerwać tę serię wygrywanych przez rywalki punktów. Kolejne trzy padły łupem Piter i Kałasznikowej, co dało im prowadzenie 8-5 i do szczęścia brakowało im już tylko dwóch. W tym momencie po raz drugi zerwały się Jakupović i Papamichail, które wygrały trzy kolejne punkty. Po chwili piłkę meczową miały Polka i Gruzinka, ale jej nie wykorzystały i rozpoczęła się gra na przewagi. Na szczęście kolejnego meczbola nasza tenisistka i jej partnerka już wykorzystały.

Katarzyna Piter/Oksana Kałasznikowa(POL/GEO) – Dalila Jakupović/Despina Papamichail(SLO/GEO) 6:3 2:6 [11-9]