WTA Charleston: porażka Magdy Linette
Tatiana from Moscow/Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.04.2023, 09:58

Magda Linette na 1/8 finału zakończyła zmagania w turnieju WTA 500 w Charleston. Polka w walce o ćwierćfinał uległa 2:6, 6:3, 1:6 Madison Keys.

Poznanianka rywalizację w USA zaczęła od trzysetowej wygranej z Warwarą Graczową. W kolejnej fazie jej rywalką była Madison Keys. Pierwsze dwa gemy były długie i zacięte. Obie tenisistki nie wykorzystały break pointów. W dalszej części inauguracyjnej partii dominowała już Amerykanka. Przełamania w trzecim i siódmym gemie dały jej zwycięstwo 6:2.

Drugi set był lepszy w wykonaniu tenisistki rozstawionej z numerem ósmym. Linette zainkasowała breaka w drugim gemie. W siódmym gemie wytrzymała trudny moment, kiedy chwilę wcześniej nie wykorzystała trzech piłek na przełamanie, po czym sama musiała odpierać dwa break pointy. Po 45. minutach Polka doprowadziła do trzeciego seta. Niestety poznanianka nie poszła za ciosem. Keys przełamała półfinalistkę Australian Open dwukrotnie, wygrywając 6:1. 31-latka nie obroniła punktów za zeszłoroczny ćwierćfinał, ale na pocieszenie pozostanie w drugiej dziesiątce rankingu WTA. O półfinał Amerykanka zagra z Darią Kasatkiną.

Madison Keys (USA) [9] - Magda Linette (POL) [8]: 6:2, 3:6, 6:1