Ligue 1: Lens pokonało Strasbourg, gol Frankowskiego

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 07.04.2023, 23:03

RC Lens pokonało 2:1 Strasbourg w meczu 30. kolejki Ligue 1. Wynik spotkania otworzył Przemysław Frankowski, który rozegrał dla gospodarzy pełne 90. minut.

Sytuacja na czele tabeli Ligue 1 przed ostatnimi dziewięcioma kolejkami była bardzo ciekawa. Przewaga PSG stopniała do sześciu punktów nad RC Lens i Olympique Marsylia. Dziewięć oczek do lidera traciło AS Monaco. Dlatego wygrana w meczu z broniącym się przed spadkiem Strasbourgiem była dla drużyny Francka Haise obowiązkiem. Gracze Lens po raz kolejny w sezonie potwierdzili, że potrafią świetnie wejść w spotkanie. W 11. minucie Adrien Thomasson przedarł się skrzydłem i zagrał do Przemysława Frankowskiego. Polak zachował zimną krew i technicznym strzałem pokonał bramkarza. Gospodarze nie chcieli poprzestać na skromnym prowadzeniu i ruszyli po kolejne gole. W 18. minucie zakotłowało się w polu karnym gości. Ostatecznie na raty swój zespół uratował Matt Sels. Golkiper Strasbourga był ich zdecydowanie najjaśniejszym punktem. W 24. minucie znów musiał interweniować po strzale głową Loisa Opendy. W ostatnich minutach inauguracyjnej części gry Lens zwolniło tempo. Goście mieli szanse po stałych fragmentach, ale ich nie wykorzystali.

W drugiej odsłonie na gola trzeba było czekać do 65. minuty. Facundo Medina zebrał piłkę przed polem karnym i oddał uderzenie, podwyższające wynik meczu. Wydawało się, że drugim golem gospodarze "zabili" spotkanie. Tak się jednak nie stało. O nerwowe ostatnie minuty zadbał Kevin Gameiro. 35-latek finezyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Brice'a Sambę. W doliczonym czasie gry zrobiło się nerwowo. Salis Abdul Samed zagrał ręką we własnej szesnastce, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego. Za dyskusje z arbitrem z boiska wyleciał Habib Diallo. Napastnik osłabił swój zespół także na kolejne spotkanie, a był najlepszym strzelcem drużyny. Lens udało się dowieźć korzystny rezultat i zmniejszyć stratę do PSG na trzy punkty. W kolejnej kolejce zmierzą się właśnie z aktualnymi mistrzami Francji.

RC Lens - Strasbourg: 2:1 (1:0)

Bramki: 11' Frankowski, 65' Medina - 84' Gameiro

Lens: Samba - Gradit, Danso, Medina - Sotoca (67' Haidara), Abdul Samed, Fofana, Frankowski - Thomasson (78' Costa), Openda (89' Said), Fulgini (67' Claude-Maurice)

Strasbourg: Sels - Nyamsi, Djiku, Doukoure (85'  Perrin) - Guilbert, Diarra (61' Prcić), Sissoko (61' Aholou), Sobol, Sanson (85' Mothiba), Bellegarde (71' Gameiro) - Diallo

Żółte kartki: 45+3' Abdul Samed - 22' Bellegarde, 79' Djiku, 88' Perrin, 90+4', 90+4' Diallo

Czerwona kartka: 90+4' Diallo

Sędzia: Pierre Gaillouste