EBL: mocny początek i zwycięstwo Stali
Wojciech Figurski/400mm.pl

• Data publikacji: 08.04.2023, 19:35

BM Stal Ostrów Wielkopolski przerwała serię trzech porażek. Ostrowianie pewnie wygrali 97:87 na wyjeździe z Zastalem Zielona Góra.

W hali CRS w Zielonej Górze rozegrano jedno z ważniejszych spotkań 26. kolejki Energa Basket Ligi. Zastal zajmuje siódme miejsce, jest w dobrej sytuacji w kontekście awansu do fazy play-off, ale nadal nie może być niczego pewny. Stal jeszcze kilka tygodni temu była liderem ligi, ale ostatnio po trzech kolejnych porażek zanotowała spadek i plasuje się tuż nad Zastalem.

Patrząc na wynik w czwartej minucie - 14:1 dla Stali, nie wyglądało to na mecz drużyn, które znajdują się blisko siebie w tabeli. Ostrowianie zaliczyli serię celnych trójek, a Zastal miał duże problemy z trafieniem do kosza. Początek określił dalsze losy rywalizacji. Gospodarze na moment zmniejszyli różnicę od ośmiu punktów, ale później Stal prowadziła aż 27:9.

Do przerwy goście prowadzili 56:42. Warto dodać, że druga kwarta zakończyła się remisem 25:25. Również w trzeciej odsłonie cząstkowy wynik był remisowy - 18:18. Zastal ponad pięć minut przed końcem zmniejszył stratę do ośmiu punktów. Jednak koszykarze Stali nie dali sobie odebrać zwycięstwa, do którego kroczyli od samego początku. Mecz zakończył się rezultatem 97:87 dla ostrowian, którzy przerwali serię porażek. Dla Stali 25 punktów zdobył Michał Michalak, który niedawno dołączył do zespołu.

Enea BC Zastal Zielona Góra - BM Stal Ostrów Wielkopolski 87:97 (17:31, 25:25, 18:18, 27:23)

Zastal: Żołnierewicz 21, Alford 16, Hadzibegovic 13, Zecevic 12, Brewton 10, J. Wójcik 5, Kowalczyk 5, Kutlesic 5, S. Wójcik 0, Pluta 0, Góreńczyk, Kunc

Stal: Michalak 25, Skele 20, Kulig 13, Garbacz 12, Silins 9, Djurisić 8, Zębski 6, Thomas 2, Loncar 2, Siewruk, Rutecki, Załucki.