Premier League: Brentford słabszy od Newcastle

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 08.04.2023, 17:55

Newcastle United wygrało na wyjeździe z Brentfordem 2:1 i powróciło na trzecie miejsce w tabeli Premier League.

Newcastle przyjechało do Brentfordu po kolejne w tym sezonie zwycięstwo tym bardziej, że w poprzedniej kolejce podopieczni Eddiego Howe'a pokonali Manchester United (2:0). Zadanie nie było jednak proste, bo Brentford spisuje się w tym sezonie naprawdę dobrze. I faktycznie, już w 8. minucie Ivan Toney umieścił piłkę w bramce "Srok", ale sędzia, po analizie VAR odgwizdał w tej sytuacji spalonego. W 14. minucie bliski szczęścia był Pontus Jansson, ale posłał piłkę minimalnie ponad poprzeczką, a chwilę później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Po pół godzinie gry, gospodarze otrzymali rzut karny po faulu Svena Botmana. Do piłki podszedł Toney, ale świetnie wyczuł go Nick Pope i skutecznie odbił piłkę. Gdy wydawało się, że oba zespoły zejdą na przerwę przy bezbramkowym remisie, to sędzia podyktował drugą "jedenastkę" dla Brentfordu. Ponownie strzelał Toney i tym razem już się nie pomylił. Rezerwowy Callum Wilson podał do Alexandra Isaka, a Szwed uderzeniem w prawy górny róg dał gościom prowadzenie.

Po zmianie stron Newcastle wzięło się do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bo w 54. minucie strzałem głową wyrównał Joelinton. Cztery minuty później było już 1:2. Nakręcone "Sroki" nie zamierzały się zatrzymywać i chwilę potem piłka znów znalazła się w bramce Davida Ray'i. Tym razem gol Wilsona nie mógł być jednak uznany, ponieważ w akcji poprzedzającej jeden z jego kolegów zagrał ręką. Próbował jeszcze w końcówce wyrównać Toney, ale ostatecznie trzy punkty jadą do Newcastle.

Brentford FC - Newcastle United 1:2 (1:0)

Bramki: 45+1' (k.) Toney -  54' Joelinton, 61' Isak

Brentford FC: Raya - Hickey (74' Mbeumo), Jansson (16' Zanka), Pinnock, Mee (82' Wissa), Henry - Dasilva (74' Baptiste), Norgaard (81' Janelt), Jensen - Toney, Schade

Newcastle United: Pope - Burn, Botman, Schaer, Trippier - Willock (87' Anderson), Guimaraes, Longstaff (46' Wilson) - Joelinton, Isak (87' Lascelles), Murphy (46' Gordon)

Żółte kartki: 28' Botman, 87' Isak

Sędziował: Chris Kavanagh