Tenis stołowy - ME U-21: polski mikst ze złotem mistrzostw Europy!

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 08.04.2023, 20:20

Złoty medal, finał debla chłopców i dwaj singliści w półfinałach to polskie sukcesy przedostatniego dnia ME U-21 w tenisie stołowym. Mistrzami Europy młodzieżowców zostali Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos. Oby to był początek ich udanych karier sportowych!

Gra pojedyncza chłopców

Świetnie w pierwszej rundzie poszło naszym singlistom. Cała trójka awansowała do ćwierćfinału. Miłosz Redzimski na pełnym dystansie pokonał Słowaka, Adama Klajbera, z którym stoczył bardzo trudny i zacięty mecz, Samuel Kulczycki, obrońca mistrzowskiego tytułu oddał zaledwie jednego seta Ivorovi Banowi z Chorwacji. Takim samym stosunkiem zakończył się mecz Macieja Kubika z Francuzem, Hugo Deschampsem. Polak przegrał na przewagi pierwszą partię, ale w trzech kolejnych był lepszy.

Wyniki pierwszej rundy

Miłosz Redzimski(POL) – Adam Klajber(SVK)4:3(12:10,13:15,2:11,11:8,10:12,11:7,11:3)

Samuel Kulczycki(POL) – Ivor Ban(CRO) 4:1(11:6,9:11,11:6,11:7,11:4)

Maciej Kubik(POL) – Hugo Deschamps(FRA) 4:1(10:12,11:4,11:4,11:6,12:10)

Do walki o medale awansowało dwóch naszych singlistów. Miłosz Redziński, mimo iż stracił dwa sety, to był dużo lepszy od swojego rumuńskiego  rywala w przekroju całego meczu. Samuel Kulczycki po nerwowym meczu na pełnym dystansie wyeliminował kolejnego Rumuna i teraz zmierzy się w bratobójczym pojedynku z Redzimskim. Odpadł jedynie Maciej Kubik, który był dużo słabszy od Węgra.

Wyniki ćwierćfinałów

Miłosz Redzimski(POL) – Iulian Chirita(ROU) 4:2(11:4,12:10,2:11,6:11,12:10,11:2)

Samuel Kulczycki(POL) – Eduard Ionescu(ROU) 4:3(7:11,13:11,11:8,12:14,11:8,10:12,11:6)

Maciej Kubik(POL) – Csaba Andras(HUN) 0:4 (9:11,3:11,4:11,8:11)

Andrei Teodor Istrate(ROU) – Albert Vilardell(ESP) 4:1(11:7,11:4,11:4,8:11,11:9)

Gra pojedyncza dziewcząt

W fazie pucharowej nasz kraj reprezentowała jedynie Anna Brzyska. Polka rozegrała świetny mecz z Francuzką, Camille Lutz i awansowała do najlepszej ósemki mistrzostw. Brzyska przegrała wysoko pierwszą partię, ale w czterech kolejnych była lepsza.

Wynik meczu pierwszej rundy

Anna Brzyska(POL) – Camille Lutz(FRA) 4:1(5:11,11:5,12:10,11:4,11:9)

Niestety w półfinałach singla nie zobaczymy Anny Brzyskiej. Polka po zaciętym meczu przegrała z Włoszką Arlią i odpadła z rywalizacji, Mecz w wykonaniu naszej zawodniczki był bardzo nierówny i niestety dziś przeciwniczka była lepsza.

Anna Brzyska(POL) – Nicole Arlia(ITA) 3:4(11:9,8:11,11:9,3:11,11:6,6:11,5:11)

Sophia Klee(GER) – Anna Hursey(WAL) 4:1(12:10,11:9,3:11,11:5,11:3)

Bianca Mei Rosu(ROU) – Mia Griesel(GER) 3:4(9:11,11:8,6:11,11:9,10:12,11:7,7:11)

Elena Zaharia(ROU) – Hana Arapović(CRO) 2:4(11:8,6:11,10:12,11:13,11:4,10:12)

Gra podwójna chłopców

Maciej Kubik i Samuel Kulczycki pokonali Rumunów i awansowali do finału deblistów. Polacy zaprezentowali kawał solidnego tenisa stołowego. Rumuńska para była lepsza w pierwszej partii, ale pozostałe padły łupem Polaków. Ich rywalami będą Francuzi, którzy po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali inną rumuńską parę.

Wynik półfinałów

Hugo Deschamps/Thibault Poret(FRA/FRA) – Iulian Chirita/Andrei Teodor Istrate(ROU/ROU) 3:1(3:11,18:16,11:9,12:10)

Maciej Kubik/Samuel Kulczycki(POL/POL) – Eduard Ionescu/Darius Movileanu(ROU/ROU) 3:2(11:8,7:11,9:11,12:10,11:6)

Gra podwójna dziewcząt

W grze podwójnej dziewcząt o złote medale zagrają Ukrainki oraz Niemka z Rumunką. Oba półfinały nie dostarczyły zbyt wielu emocji. W pierwszym z nich, w którym triumfowały Griesel i Mei Rosu lekko rozczarowały Portugalki, które wcześniej wyeliminowały dwukrotne złote medalistki ME Turczynki, Ece Harac i Ozge Yilmaz co stawiało je w roli delikatnych faworytek tego meczu.

Ines Matos/Matilde Pinto(POR/POR) – Mia Griesel/Bianca Mei Rosu(GER/ROU) 1:3(11:7,11:13,5:11,5:11)

Agathe Anne Avezou/Isa Cok(FRA/FRA) – Anastasiya Dymytrenko/Weronika Matiunina(UKR/UKR) 0:3(7:11,5:11,1:11)

Gra mieszana

Wyniki półfinałów

W półfinałach miksta wystąpiły dwie polskie pary. Samuel Kulczycki i Zuzanna Wielgos pokonali francusko-niemiecką parę Coton i Griesel i zagrają o złoto. To był solidny mecz w wykonaniu naszej pary. Sprawdzianem był pierwszy set, który Kulczycki i Wielgos wygrali na przewagi. Druga partia padła łupem rywali, ale dwie kolejne wygrali Polacy. Niestety na etapie półfinału rywalizację zakończyli Miłosz Redzimski i Anna Brzyska, którzy przegrali z Rumunami Ionescu i Singoerzan. Polacy wygrali pierwszą partię, ale niestety w trzech kolejnych minimalnie lepsi byli rywale.

Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos(POL/POL) – Flavien Coton/Mia Griesel(FRA/GER) 3:1(13:11,7:11,11:3,11:7)

Miłosz Redzimski/Anna Brzyska(POL/POL) – Eduard Ionescu/Ioana Singeorzan(ROU/ROU) 1:3(11:8,11:13,9:11,7:11)

Pierwszą partię finału polski duet przegrał minimalnie. W drugiej partii oba duety świetne zagrania przeplatały błędami. Tę partię na przewagi wygrali Polacy. Przez całego trzeciego seta duet Kulczycki/Wielgos utrzymywał bezpieczną przewagę punktową, co w efekcie dało wygraną w tej partii. Kolejny set to popis gry naszego duetu. Śmiałe akcje i niewiele błędów dało Polakom upragniony złoty medal!

Wynik finału

Samuel Kulczycki/Zuzanna Wielgos(POL/POL) - Eduard Ionescu/Ioana Singeorzan(ROU/ROU) 3:1 (9:11,12:10,11:6,11:5)