WTA Bogota: Katarzyna Piter bez tytułu deblowego
Michael Frey/ Wikimedia

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 09.04.2023, 08:43

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa przegrały z Iriną Chromaczową i Iryną Szymanowicz w finale turnieju WTA 250 w kolumbijskiej Bogocie. Oba duety musiały wyjść na kort dwa razy z powodu paraliżujących turniej opadów deszczu.

Pierwszy set to nie była dobra gra ze strony Polki i jej partnerki.  Rywalki przełamały Piter i Kałasznikową dwukrotnie, te z kolei nie miały nawet jednej okazji na przełamanie serwisu Chromaczowej i Szymanowicz. Ostatecznie w siódmym gemie Rosjanka i Białorusinka zakończyły partię, wykorzystując pierwszą piłkę setową, wcześniej broniąc dwóch break pointów.

O losie drugiego seta zadecydowało zaledwie jedno przełamanie. W drugim gemie Polka i Gruzinka przełamały rywalki i utrzymały tę przewagę do końca seta. Piter i Kałasznikowa potrzebowały również jednej piłki setowej do zakończenia seta.

Super tie-break już od początku układał się, nie pomyśli Polki i jej partnerki. Chromaczowa i Szymanowicz szybko wyszły na prowadzenie 7-2. Część strat Katarzyna i Oksana odrobiły, ale to było za mało. Pierwsza piłka meczowa została obroniona, ale druga już nie i tytuł powędrował do rywalek. Dla Chromaczowej to drugi tytuł w karierze, a dla Szymanowicz pierwszy.

Irina Chromaczowa/Iryna Szymanowicz – Katarzyna Piter/Oksana Kałasznikowa(POL/GEO) 6:1 3:6 [10-6]