Tenis stołowy - ME U-21: Miłosz Redzimski mistrzem Europy!
Igor Wasilewski

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 09.04.2023, 17:55

Złoto Miłosza Redzimskiego było ozdobą dzisiejszego dnia ME U-21 w Sarajewie. Polak po raz pierwszy sięgnął po medal mistrzostw kontynentu. Srebro zdobyła również polska, męska para deblowa. Polacy kończą mistrzostwa z pięcioma medalami(2-1-2).

Gra pojedyncza dziewcząt

O miejsce w finale imprezy rywalizowały dwie tenisistki stołowe z Niemiec  i po jednej z Włoch i Chorwacji. Dla każdej z tych zawodniczek ostatnia czwórka w tej imprezie to największe osiągnięcie w karierze. Półfinały były bardzo jednostronnymi meczami i zakończyły się szybkimi zwycięstwami Sophii Klee i Hany Arapović.

Wyniki półfinałów

Sophia Klee(GER) – Nicole Arlia(ITA) 4:0(11:1,11:7,11:9,11:5)

Hana Arapović(CRO) – Mia Griesel(GER) 4:0(11:8,11:7,11:3,11:9)

Finał rozpoczął się od całkowitej dominacji Chorwatki, która wygrała trzy pierwsze partie i wydawało się, że bardzo szybko poradzi sobie z Niemką. Czwartą partię wysoko i nieoczekiwanie wygrała Klee, ale to tylko na chwilę przedłużyło spotkanie. W kolejnej partii górą była znów Arapović, co dało jej pierwszy tytuł mistrzyni kontynentu.

Wynik finału

Sophia Klee(GER) – Hana Arapović(CRO) 1:4 (9:11,3:11,8:11,11:5,9:11)

Gra pojedyncza chłopców

Pierwszy półfinał był polskim starciem i okazją na rewanż dla Miłosza Redzimskiego za zeszłoroczny półfinał ME U-21. Wtedy górą(4-1) był Kulczycki. I rewanż Miłoszowi się udał doskonale. To był bardzo zacięty i wyrównany mecz, o czym świadczą trzy sety, które kończyły się na przewagi. Nie brakowało w nim świetnych akcji z obu stron. W końcówkach partii lepszy był Redzimski, co po zeszłorocznym brązowym medalu daje mu w tym roku szansę na walkę o pełną stawkę.

W drugim półfinale pogromca Macieja Kubika,Węgier Csaba nie miał większych problemów z pokonaniem rumuńskiego rywala. Zacięte były jedynie dwie pierwsze partie, w trzech kolejnych Węgier miał pełną kontrolę nad przebiegiem meczu.

Miłosz Redzimski(POL)Samuel Kulczycki(POL) 4:2(10:12,11:9,9:11,12:10,11:5,12:10)

Csaba Andras(HUN) – Andrei Teodor Istrate(ROU) 4:1(14:12,9:11,11:4,11:6,11:8)

Pierwszą partię Redzimski rozpoczął od kilkupunktowego prowadzenia. Ostatecznie Węgier odrobił stratę i panowie walczyli na przewagi. W kolejnej partii minimalnie lepszy był rywal. Następne dwa sety to pewne zwycięstwa Polaka. Naszemu zawodnikowi brakowało już zaledwie jednego seta do złotego medalu. Największy sukces w karierze młodego Polaka stał się faktem chwilę później.

Miłosz Redzimski(POL)  - Csaba Andras(HUN) 4:1 (12:10,7:11,11:8,11:4,11:6)

Gra podwójna chłopców

Polacy to brązowi medaliści ubiegłorocznego czempionatu i w starciu z Francuzami byli lekkimi faworytami. Niestety dwa pierwsze sety to pewne wygrane pary Deschamps i Poret. W ostatniej partii gra toczyła się na przewagi i niestety zakończyła wygraną rywali. Polskiemu duetowi musi wystarczyć srebrny medal. Kubik i Kulczycki nie zdołali zrewanżować się Francuzom za niedawną porażkę doznaną w turnieju WTT w Dusseldorfie.

Maciej Kubik/Samuel Kulczycki(POL/POL) – Hugo Deschamps/Thibault Poret(FRA/FRA) 0:3(4:11,8:11,10:12)

Gra podwójna dziewcząt

W finale debla dziewcząt triumfowały Mia Griesel i Bianca Mei Rosu, które pewnie pokonały Ukrainki. Pierwsza partia padła łupem rywalek, w drugiej walka toczyła się na przewagi, ale dwie kolejne to dominacja Niemki i Rumunki. To pierwszy turniej w którym Rumunka i Niemka grały razem.

Mia Griesel/Bianca Mei Rosu(GER/ROU) – Anastazja Dymytrenko/Weronika Matiunina(UKR/UKR) 3:1(4:11,14:12,11:8,11:4)