ATP Estoril: Casper Ruud wygrał turniej
sirobi 2022

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 09.04.2023, 18:41

Casper Ruud(5.ATP) pokonał Serba Miomira Kecmanovicia(40.ATP) i wygrał turniej rangi ATP 250 na ziemnych kortach w Estoril. Norweg był zdecydowanym faworytem spotkania i nie zawiódł zdobywając swój dziesiąty tytuł w karierze, a pierwszy w tym roku.

Obaj panowie spotkali się przed tym meczem trzykrotnie, ale miało to miejsce już bardzo dawno, a mianowicie w 2019 roku. W bezpośrednich pojedynkach 2-1 prowadził Serb.

W pierwszym secie całkowicie dominował dużo wyżej notowany Norweg. Casper dwukrotnie przełamał Miomira, sam nie dał rywalowi ani jednej szansy na break pointa i wykorzystując pierwszą piłkę setową w niewiele ponad pół godziny zamknął partię.

Drugi set był już dużo bardziej zacięty. Nie mieliśmy w nim przełamań, ale mieliśmy całą masę okazji na zdobycie przełamania, które nie zostały wykorzystane. Kecmanović miał trzy takie okazje, natomiast Ruud aż pięć. O wyniku seta musiał zadecydować, więc tie-break. Do stanu 3-3 żaden z tenisistów nie potrafił uzyskać przewagi. Sytuacja zmieniła się po tym punkcie. Norweg całkowicie zdominował rozgrywkę, nie oddał rywalowi już ani jednego punktu i wykorzystując pierwszą piłkę meczową zakończył spotkanie.

Casper Ruun(NOR) [1] – Miomir Kecmanović(SRB) [6] 6:2 7:6(3)