WTA Bogota: Tatjana Maria obroniła tytuł w stolicy Kolumbii
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 09.04.2023, 21:25

35-letnia Niemka, Tatjana Maria (66.WTA) pokonała 21-letnią Amerykankę, Peyton Stearns (116.WTA) i obroniła tytuł w turnieju WTA 250 w Bogocie. Dla tenisistki ze Stanów Zjednoczonych był to pierwszy finał na tym poziomie rozgrywkowym.

Obie tenisistki z racji różnych tenisowych pokoleń nigdy wcześniej nie spotykały się na światowych kortach. Mimo tego zdecydowaną faworytką tego meczu była doświadczona zawodniczka naszych zachodnich sąsiadów.

O zwycięstwie Tatjany Marii w pierwszym secie zadecydowało zaledwie jedno przełamanie serwisu Stearns, które Niemka wywalczyła sobie w czwartym gemie. W siódmym gemie Amerykanka miała szansę na odrobienie straty, ale doświadczona rywalka nie dała się zaskoczyć i obroniła podanie. Chwilę później mając do dyspozycji swoje podanie, Maria wypracowała sobie trzy piłki setowe. Do wygranej wystarczyła jej już pierwsza.

Sytuacja na korcie centralnym w Bogocie odwróciła się zdecydowanie w drugiej partii. Początek tego seta był udany dla Niemki, która szybko przełamała Amerykankę i wyszła na prowadzenie 2:1. Jak się później okazało, były to jedyne gemy wygrane przez tę tenisistkę w tej partii. Później dominowała wyłącznie 21-latka. Stearns trzykrotnie przełamała Marię, pewnie wygrywała swoje serwisy, następnie wywalczyła piłkę setową, którą błyskawicznie wykorzystała.

Trzeci set był najbardziej zacięty i równy. W trzecim gemie Niemka miała szansę na szybkie przełamanie Amerykanki i wyjście na prowadzenie, ale nie wykorzystała trzech break pointów. W końcu faworytka meczu, obrończyni tytułu doczekała się przełamania. W piątym gemie wykorzystała drugiego breaka, odebrała podanie przeciwniczce i wyszła na prowadzenie 3:2. Tej niewielkiej przewagi doświadczona tenisistka z Europy już nie wypuściła z rąk. W dziesiątym gemie przy swoim podaniu Tatiana szybko wypracowała sobie pierwszą piłkę meczową. Peyton ją obroniła, ale przy drugiej, kiedy rywalka posłała piłkę tuż za siatką, nie miała nic do powiedzenia. Niemka zaserwowała w tym meczu sześć asów przy tylko jednym rywalki, ale miała również pięć podwójnych błędów serwisowych.

Tatiana Maria (GER) [2] – Peyton Stearns (USA) 6:3 2:6 6:4