ATP Houston: Frances Tiafoe wygrał turniej u siebie
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 10.04.2023, 09:07

Tenisista gospodarzy, Frances Tiafoe(15.ATP) wygrał turniej ATP 250 w Houston. W finale pokonał on Argentyńczyka Tomasa Etcheverrego(73.ATP). Dla 25-letniego Amerykanina to drugi tytuł wywalczony w zawodowej karierze.

To było pierwsze spotkanie pomiędzy oboma tenisistami. W pierwszej partii obaj świetnie serwowali, nie dając sobie nawet najmniejszych szans na uzyskanie break pointa, a o przełamaniu nawet nie wspominając. O wyniku tego seta musiał zadecydować te-break. W nim zdecydowaną przewagę miał wyżej notowany Tiafoe. Amerykanin oddał rywalowi z Argentyny zaledwie jeden punkt i wykorzystując pierwszą piłkę setową, po prawie godzinie zakończył seta.

Drugi set miał prawie identyczny przebieg z tym, że tutaj doczekaliśmy się wreszcie przełamań. Jako pierwszy swój serwis stracił Argentyńczyk, który w piątym gemie przegrał podanie do zera. Wydawało się, że Amerykanin takiej okazji już nie wypuści z ręki, ale nagle w dziesiątym gemie Etcheverry wykorzystując drugiego breaka, odrobił stratę przełamania i wyrównał na 5:5. O wyniku tego seta również musiał zadecydować tie-break. Tym razem był on dużo bardziej wyrównany. Przez długi czas żaden z tenisistów nie mógł uzyskać nawet minimalnej przewagi. Chociaż w pewnym momencie Argentyńczyk prowadził 5-3, ale roztrwonił tę przewagę. Końcówka należała już do faworyta, który po grze na przewagi wywalczył ostatni punkt i wykorzystując drugą piłkę meczową, zakończył spotkanie.

Frances Tiafoe(USA) [1] – Tomas Martin Etcheverry(ARG) [8] 7:6(1) 7:6(6)