ATP Monte Carlo: Hurkacz już poza turniejem deblowym!

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 10.04.2023, 16:19

Grigor Dimitrow i Hubert Hurkacz przegrali w pierwszej rundzie deblowego turnieju rangi ATP 1000 w Monte Carlo. Polak i Bułgar nie sprostali greckim braciom Tsitsipas. Rywalami Greków w drugiej rundzie będą rozstawieni z numerem „3”,Marcelo Arevalo i Jean-Julien Rojer.

W pierwszej partii oba duety doskonale serwowały, nie dając sobie ani jednej szansy na przełamanie. Zarówno bracia Tsitsipas, jak i Hurkacz oraz Dimitrow błyskawicznie wygrywali swoje gemy. W związku z tym o wyniku seta zadecydować musiał tie-break. W nim sytuacja była wyrównana do stanu 3:3. Od tego momentu Polak i Bułgar nie wygrali już ani jednego punktu i dzięki temu rywale potrzebowali zaledwie jednej piłki setowej, aby wygrać partię.

Set drugi rozpoczął się źle dla HurkaczaDimitrowa. Rywale szybko przełamali serwis polsko-bułgarskiej pary i wyszli na prowadzenie 2:0. W piątym gemie Polak i jego partner odrobili stratę i gra się wyrównała. Do kolejnych przełamań doszło w końcówce seta. Najpierw serwis stracili Grecy, a chwilę później Polak i Bułgar. O wyniku tego seta musiał również zadecydować tie-break. W nim od samego początku kontrolę utrzymywali Hubert i Grigor. Najpierw wyszli na 4-0. Greccy bracia odrobili cześć strat, ale nasz tenisista i jego partner utrzymali koncentrację do końca, wywalczyli pierwszą piłkę setową, wykorzystali ją i wyrównali stan meczu.

Super tie-break rozpoczął się od prowadzenia Greków 5-2, którzy jako pierwsi wywalczyli sobie mini breaka. Polak i Bułgar odrobili cześć strat, ale Tsitsipasowie również wygrywali punkty, budując przewagę. Pomógł im w tym drugi mini break, który dał im prowadzenie 8-5. Końcówka również niestety należała do tenisistów z Hellady, którzy jako pierwsi wypracowali sobie meczbola, wykorzystali go, zdobyli dziesiąty punkt i zakończyli spotkanie.

Petros Tsitsipas/Stefanos Tsitsipas(GRE/GRE) [WC] – Hubert Hurkacz/Grigor Dimitro(POL/BUL) 7:6(3) 6:7(4) [10-5]