ATP Monte Carlo: Jan Zieliński i Hugo Nys nie podbiją księstwa
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 10.04.2023, 20:02

Jan Zieliński i Hugo Nys przegrali w pierwszej rundzie turnieju ATP 1000 w Monte Carlo. Pogromcami Polaka i Monakijczyka była rozstawiona z numerem „5” para chorwacko-amerykańska, Ivan Dodig i Austin Krajicek. Rywalami zwycięzców w drugiej rundzie będą John PeersFrances Tiafoe albo Juan Sebastian Cabal i Robert Farah.

Już w drugim gemie pierwszego seta Zieliński i Nys mieli break pointa, ale go nie wykorzystali. Z nadarzającej się okazji skorzystali rywale, którzy w piątym gemie odebrali serwis polsko-monakijskiej parze. W siódmym gemie DodigKrajicek mieli kolejnego breaka, ale tym razem Zieliński i Nys się obronili. Co więcej, chwilę później sami przełamali rywali, wyrównując stan meczu. Do końca seta obie pary skutecznie pilnowały swoich podań, co doprowadziło do tie-breaka. W dodatkowej rozgrywce dominowali DodigKrajicek. Szybko wyszli na wysokie prowadzenie, które utrzymali do końca. Janek i Hugo obronili pierwszą piłkę setową, ale przy drugiej niewiele mogli zrobić.

Druga partia była dużo mniej emocjonująca i tak naprawdę o jej wyniku zadecydowało jedno przełamanie. W czwartym gemie rywale odebrali podanie Polakowi i Monakijczykowi i wyszli na 3:1. Tutaj warto zaznaczyć, że polsko-monakijska para miała dwie okazje na przełamanie rywali i gdyby te okazje wykorzystała, to set mógłby się potoczyć zupełnie inaczej. Doświadczeni rywale szybko doszli do piłek meczowych. Pierwszą z nich Nys i i Zieliński obronili, ale drugiej już nie i pożegnali się z rywalizacją na Lazurowym Wybrzeżu.

Trzeba uczciwie powiedzieć, że po tegorocznym finale Australian Open Jan Zieliński i Hugo Nys znacznie obniżyli loty. Jeden finał challengera i zaledwie jeden!! wygrany mecz w rozgrywkach ATP Tour(Doha). W Rotterdamie, Dubaju, Indian Wells i Miami para ta odpadała po pierwszym meczu. To zdecydowanie za mało jak na parę z aspiracjami awansu do światowej, deblowej czołówki.

Ivan Dodig/Austin Krajicek(CRO/USA) [5] – Jan Zieliński/Hugo Nys(POL/MON) 7:6(3) 6:3