Liga Mistrzów: Manchester City bliżej półfinału
Wikimedia

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 11.04.2023, 23:11

Manchester City pokonał Bayern Monachium 3:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Dzięki wysokiej wygranej Anglicy byli dużo bliżej półfinału.

Początek spotkania był spokojny z obu stron. Dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, jednak konkretów brakowało. Pierwszą groźną okazję drużyna Pepa Guardioli stworzyła w 22. minucie. Dobrą akcję kończył Erling Haaland, ale w dogodnej pozycji uderzył zbyt lekko, by pokonać Yanna Sommera. Chwilę później podobny atak przeprowadził Bayern i z podobnym skutkiem strzelał Jamal Musiala. W 27. minucie Rodri miał dużo miejsca przed polem karnym, więc zadecydował się na uderzenie. Piłka po jego próbie wylądowała idealnie w okienku bramki i zrobiło się 1:0. Przed końcem inauguracyjnej części gry gości ponownie ratować musiał Sommer, gdy strzelał Ilkay Gundogan.

Po zmianie stron ekipa Thomasa Tuchela miała dobre pierwsze 10 minut. Najgroźniejszym ofensywnym graczem Bayernu był Leroy Sane. Niemiec trzykrotnie miał szansę pokonać Edersona, lecz w  każdym przypadku przegrał pojedynek z Brazylijczykiem. Goście nie wykorzystali swoich szans i kolejne minuty należały już do gospodarzy. Sommer parował próby Nathan Ake i Rubena Diaza z 57. i 58. minuty. W 70. minucie źle piłkę wyprowadził Dayot Upamecano. Futbolówkę przejęli piłkarze "The Citizens" i posłali zabójczą kontrę. Haaland idealnie dośrodkował na głowę Bernardo Silvy, a ten podwyższył na 2:0. Kilka minut później John Stones przedłużył wrzutkę do Norwega, a ten wpisał się na listę strzelców. Bawarczycy byli kompletnie rozbici i Manchester tworzył kolejne szanse, by jeszcze bardziej dobić rywala. Julian Alvarez trafił w słupek, a główkę Rodriego efektownie obronił Sommer. Spotkanie zakończyło się zasłużonym wynikiem 3:0.

Manchester City - Bayern Monachium: 3:0 (1:0)

Bramki: 27' Rodri, 70' Silva, 77' Haaland

Manchester: Ederson - Akanji, Dias, Ake - Stones, Rodri, Silva, De Bruyne (68' Alvarez), Gundogan, Grealish - Haaland

Bayern: Sommer - Pavard, Upamecano, de Ligt, Davies (80' Cancelo) - Kimmich, Musiala (69' Mane), Goretzka, Coman, Sane - Gnabry (80' Mueller)

Żółte kartki: 48' Silva - 49' Davies, 88' Pavard

Sędzia: Jesus Gil Manzano