Hokej - MŚ kobiet: znamy pary ćwierćfinałowe
Martin Rulsch [CC BY-SA 4.0]/Wikimedia Commons

• Data publikacji: 12.04.2023, 09:50

Na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie kobiet w Brampton zakończyła się faza grupowa. Ostatniego dnia swoje mecze wygrały Czeszki, Szwedki i Niemki.

Grupa A

Czeszki i Szwajcarki zagrały w ostatnim meczu grupy, z której wszystkie drużyny awansowały do ćwierćfinału. Stawką tego spotkania było trzecie miejsce za plecami Kanadyjek i Amerykanek. Rywalizacja zakończyła się wygraną czeskiego zespołu. Już po pierwszej tercji prowadził 3:0. W drugiej odsłonie Klara Hymlarowa powiększyła przewagę. Szwajcarki swoje dwie bramki zdobyły w ostatniej części i przegrały 2:5. Czechy wyprzedziły Szwajcarię w tabeli.

Czechy - Szwajcaria 5:2 (3:0, 1:0, 1:2)

Grupa B

W grupie B rozstrzygnęły się losy awansu do czołowej ósemki. W pierwszym spotkaniu Niemki zmierzyły się z Węgierkami. Pierwszy z zespołów po pierwszej tercji prowadził 2:0. Węgry zdołały odrobić tylko połowę strat. Niemieckie hokeistki zapewniły sobie drugie miejsce w grupie, a Węgierki musiały czekać na wynik meczu Szwecja - Francja. Nie było niespodzianki i zespół ze Skandynawii po wygranej 8:2 awansował do ćwierćfinału. Aż cztery bramki strzeliła Hanna Olsson.

Węgry - Niemcy 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Szwecja - Francja 8:2 (3:0, 4:0, 1:2)