TAURON Liga: dominacja Rzeszowa! Developres zagra w półfinale
Biuro Prasowe Developres Rzeszów

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 12.04.2023, 20:00

W kolejnym ćwierćfinale Tauron Ligi Volley Wrocław ulega Developresowi Rzeszów i żegna się z dalszą rywalizacją o mistrzowski tytuł. Rzeszowianki zdominowały rywalki i zwyciężyły bez straty seta.

Siatkarki Developresu były typowane na faworytki tego meczu. Pierwsze spotkanie ćwierćfinałowe było prawdziwą pełną zwrotów akcji, pięciosetową batalią. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z tego starcia Rzeszów, i to on miał solidną zaliczkę przed rozpoczęciem drugiego spotkania.

Pierwszy set zaczął się od bardzo wyrównanej gry obu drużyn. Początkowo to siatkarki Volleya wydawały się pewniejsze, i częściej wychodziły na minimalne dwupunktowe prowadzenie. Od stanu 18:17 dla Wrocławia, Rzeszów zapisał na swoje konto pięciopunktową serię, która bezpośrednio pozwoliła im na wygranie pierwszej partii.

Druga odsłona była prawdziwym koncertem gry Developresu Rzeszów, który całkowicie zdominował przeciwniczki. Volley nie umiał znaleźć sposobu na tak dobrze grające rywalki, a sam miał problem ze skończeniem własnego ataku. Ostatecznie Rzeszów wygrał tego seta imponującym wynikiem 25:7.

W trzeciej partii wrocławianki wróciły do gry z początku meczu i do samego końca walczyły o przedłużenie tego spotkania. Rzeszowianki nie wypuściły jednak z rąk zwycięstwa i zwyciężyły w meczu 3:0 . MVP spotkania wybrano przyjmującą Rzeszowa Ann Kalandadze.

Volley Wrocław – Developres BELLA DOLINA Rzeszów 0:3 (20:25, 7:25, 20:25)