Liga Europy: Juventus bliżej półfinału, przedwczesne zejście Szczęsnego

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 13.04.2023, 23:02

Pierwsze spotkanie 1/4 finału Ligi Konferencji Europy sezonu 22/23 pomiędzy Juventusem a Sportingiem CP zakończyło się minimalnym zwycięstwem włoskiej drużyny. Po golu Gattiego padł wynik 1:0.

W poprzedniej fazie rozgrywek Juventus wyeliminował niemiecki SC Freiburg, zaś Portugalczycy uporali się z faworyzowanym Arsenalem FC.

Od pierwszej minuty mogliśmy oglądać na murawie dwóch reprezentantów Polski. W barwach "Starej Damy" wystąpili Wojciech Szczęsny oraz Arkadiusz Milik. Początek gry należał dla Juventusu, ale Portugalczycy szybko zadomowili się na boisku i od około 15 minuty przejęli inicjatywę. Blisko gola dla "Lwów" byli m.in. Hidemasa Morita, Sebastian Coates, czy Pedro Goncalves. Świetnie dysponowany między słupkami był jednak Szczęsny, który niestety w 44. minucie musiał opuścić murawę z powodu problemów zdrowotnych.

W drugiej połowie mecz znowu się wyrównał, a w 73. minucie w końcu ujrzeliśmy premierowego gola. W zamieszaniu w polu karnym gości najlepiej odnalazł się Federico Gatti i wpakował piłkę do bramki Sportingu. Już do końca mecz lizbończycy przeważali, ale na nic zdały się ich wysiłki. Juventus do Portugalii wybiere się ze skromną jednobramkową zaliczką.

Juventus - Sporting CP 1:0 (0:0)

Bramki: 73' Gatti

Juventus: Szczęsny (44' Perin) - Danilo, Bremer, Gatti - Kostić (62' Fagioli), Rabiot, Locatelli (85' Paredes), Cuadrado - Chiesa, Milik (62' Vlahović), Di Maria (85' Pogba)

Sporting: Adan - Coates, Inacio, St. Juste (45+4' Diomande) - Santos (62' Reis), Goncalves, Morito, Esgaio (77' Bellerin) - Trincao, Chermiti (62' Gomes), Edwards (77' Essugo)

Żółte kartki: 24' Rabiot, 66' Vlahović - 21' Inacio

Sędzia: Halil Umut Meler