Liga Konferencji Europy: Gent remisuje z West Hamem po emocjonującym starciu
YT/West Ham United

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.04.2023, 21:00

KAA Gent zremisował 1:1 z West Hamem w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Konferencji Europy. Pełne spotkanie rozegrali Łukasz Fabiański i Kamil Piątkowski.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach lepsze wrażenie sprawiali gospodarze. Belgowie podchodzili wysokim pressingiem, co często skutkowało odbiorem piłki na połowie przeciwnika. Dwie dobre okazje piłkarze Heina Vanhaezebroucka zmarnowali po uderzeniach głową. Zarówno po próbie Jordana Torunarighi, jak i Kamila Piątkowskiego piłka przelatywała obok bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. Pod koniec pierwszej odsłony do głosu doszedł West Ham. W 40. minucie Nayef Aguerd umieścił piłkę w siatce. Analiza VAR wykazała jednak zagranie ręką Marokańczyka i gol nie mógł zostać uznany. W doliczonym czasie gry Anglicy wykorzystali złe ustawienie rywali i dopięli swego. Jarrod Bowen zagrał do Danny'ego Ingsa, a ten dopełnił formalności.

W drugiej odsłonie znów stroną przeważającą był Gent.  W 57. minucie Hugo Cuypers zachował zimną krew i precyzyjnym uderzeniem doprowadził do wyrównania. Zespół Davida Moyesa odpowiedział niecelnym strzałem Bowena. Swoją chwilę chwały w 82. minucie mógł mieć Gift Emmanuel Orban. Nigeryjczyk ładnie złożył się do przewrotki, ale piłka po jego próbie odbiła się od poprzeczki. Gorąco zrobiło się w doliczonym czasie gry. Sędzia początkowo pokazał Piątkowskiemu drugą żółtą kartkę i poszedł do monitora, by rozstrzygnąć, czy Polak faulował przeciwnika w polu karnym. Nieoczekiwanie powtórka pokazała, że wślizg byłego gracza Rakowa Częstochowa był czysty, więc Grek anulował czerwoną kartkę i puścił grę dalej. Końcowy remis zapowiada ciekawy rewanż w Londynie.

KAA Gent - West Ham: 1:1 (0:1)

Bramki: 57' Cuypers - 45+3' Ings

Gent: Roef - Castro-Montes, Piątkowski, Okumu, Torunarigha (65' Fortuna) - Hong (64' Odidja-Ofoe), Kums, De Sart, Fofana (65' Samoise), Cuypers - Orban (83' Tissoudali)

West Ham: Fabiański - Coufal, Ogbonna, Aguerd, Johnson - Lanzini (61' Benrahma), Downes (74' Paqueta), Rice, Emerson (87' Cresswell) - Bowen, Ings (60' Antonio)

Żółte kartki: 47' De Sart, 73' Piątkowski - 23' Downes, 34' Ogbonna, 87' Coufal

Sędzia: Tados Sidiropoulos