Liga Europy: remis Bayeru Leverkusen z Union Saint Gilloise
Aleksandr Osipov/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 13.04.2023, 23:39

Bayer Leverkusen zremisował 1:1 z Union Saint Gilloise w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. Na listę strzelców wpisali się Florian Wirtz i Victor Boniface.

Oba zespoły w swoich ligach radziły sobie ostatnimi czasy bardzo dobrze. Xabi Alonso po przejęciu "Aptekarzy" wywindował ich na szóste miejsce w tabeli i notował siedem zwycięstw z rzędu we wszystkich rozgrywkach. Belgowie natomiast również byli niepokonani od siedmiu spotkań. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Najbliżej  zdobycia gola był w 30. minucie Ismael Kandouss, który trafił w słupek. Najaktywniejszy w ofensywie gospodarzy był Moussa Diaby, ale nie mógł wstrzelić się w bramkę.

Po zmianie stron szybko na prowadzenie wyszli goście. W 51. minucie wynik meczu otworzył Victor Boniface. Od tego momentu przeważał Bayer. Najlepsze okazje zespół Xabiego Alonso stworzył sobie w ostatnim kwadransie gry. W 79. minucie świetną okazję zmarnował Jeremie Frimpong, posyłając piłkę głową obok słupka. Chwilę później Niemcy doprowadzili do wyrównania za sprawą gola Floriana Wirtza. Rezultat 1:1 utrzymał się do końcowego gwizdka i zwiastuje duże emocje w rewanżu.

Bayer Leverkusen - Saint Gilloise: 1:1 (0:0)

Bramki: 83' Wirtz - 51' Boniface

Bayer: Hradecky - Tah, Tapsoba, Hincapie, Bakker - Frimpong, Palacios (46' Demirbay), Andrich - Diaby (87' Hlozek), Wirtz, Adli (68' Azmoun)

Gilloise: Moris - Nieuwkoop, Kandouss, Burgess, Van Der Heyden - Lynen (81' El Azzouzi), Lazare-Amrani, Lapoussin - Vertessen (75' Puertas), Teuma, Boniface (89' Nilsson)

Żółte kartki: 76' Hincapie - 25' Van Der Hayden, 84' Lapoussin, 90+3' Moris

Sędzia: Ivan Kruzliak