BJK Cup: złe otwarcie Polek - porażka Linette z Putincewą
sirobi 2018

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 14.04.2023, 11:40

Magda Linette przegrała 5:7, 3:6 z Julią Putincewą w pierwszym meczu Billie Jean King Cup.

Polsko-kazachską rywalizację w BJK Cup rozpoczynało starcie Magdy Linette z Julią Putincewą. Poznanianka weszła w spotkanie znakomicie. Dominacja na korcie przyniosła wynik 4:0. Niestety kolejne minuty były dużo gorsze w wykonaniu 31-latki. Od czasu prowadzenia po czterech gemach Polka wygrała tylko gema, marnując po drodze trzy setbole. Po 53. minutach Kazaszka triumfowała 7:5.

Drugi set nie zaczął się po myśli Linette, która straciła serwis w gemie otwarcia. Sytuację naszej reprezentacji jeszcze bardziej skomplikowało drugie przełamanie Putincewej w piątym gemie. Półfinalistka tegorocznego Australian Open nie odrobiła strat i poniosła porażkę 3:6. Jeszcze w piątek Weronikę Falkowską czeka trudne zadanie i bój z Eleną Rybakiną.

Julia Putincewa (KAZ) - Magda Linette (POL) 7:5, 6:3