NHL: grad goli i wygrana "Hurricanes" na Florydzie

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 14.04.2023, 10:00

Minionej nocy rozegrano aż 15 spotkań najlepszej hokejowej ligi świata - NHL. Najciekawiej było na Florydzie, gdzie tamtejsze "Pamtery" mierzyły się z "Huraganami" z Karoliny.

Florida Panthers 4:6 Carolina Hurricanes

42' Barkov, 44' Lomberg, 58' Duclair, 59' Verhaeghe - 9', 47' Burns, 22' Kotkaniemi, 48' Fast, 58' Gostisbehere, 59' Aho

Aż dziesięć bramek, ale też porażkę swojej drużyny obejrzeli kibice zgromadzeni w FLA Live Arenie w Sunrise. Miejscowe "Pantery" uległy "Huraganom" z Karoliny 4:6. Spotkanie było dość brutalne, sędziowie pokazali mnóstwo kartek, a Matthew Tkachuk wyleciał nawet na 10 minut za niesportowe zachowanie. Co do samej gry, to lepiej rozpoczęli goście, którzy w 9. minucie za sprawą Brenta Burnsa wyszli na prowadzenie, a w drugiej tercji Jesperi Kotkaniemi podwyższył na 0:2. Jednak prawdziwe emocji nadeszły dopiero w ostatniej części gry. Gospodarze w kilkadziesiąt sekund doprowadzili do remisu po bramkach Alexandra Barkova i Ryana Lomberga. Na odpowiedź gości nie trzeba było czekać długo, a ich dwa gole padły jeszcze szybciej niż miejscowych. Na listę strzelców ponownie wpisał się Burns, a na 2:4 podwyższył Jesper Fast. Formalności dopełniły dwa trafienia do pustej bramki autorstwa Shayne'a Gostisbehere oraz Sebastiana Aho.