PGNiG Superliga kobiet: Kobierzyce triumfują po zaciętym boju
MKS FunFloor Lublin/Superliga Kobiet

• Dodał: Julia Wisińska
  • Data publikacji: 14.04.2023, 22:19

W hicie kolejki PGNiG Superligi kobiet KPR Kobierzyce pokonuje MKS FunFloor Lublin 24:22. Dzięki temu zwycięstwu Kobierzyce wyprzedzają Lublin i zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli.

Po tym, jak Zagłębie Lubin praktycznie przypieczętował zajęcie złotego medalu, rozpoczęła się walka o srebro. W stawce liczą się dwa zespoły Lublin i Kobierzyce więc każdy mecz może być dla nich na wagę drugiej lokaty. Przed spotkaniem to lublinianki zajmowały drugą pozycję, prowadząc dwoma punkami.

Pierwsze minuty pokazały, że będzie to mecz wyrównanej walki obu zespołów. Początkowo gra toczyła się bramka za bramkę, a na minimalne prowadzenie momentami wysuwały się Kobierki. Żaden z zespołów wyrażnie nie dominował w ataku. Na wyróżnienie napewno zasługiwała bramkarka MKS-u Weronika Gawlik, która po zaledwie paru minuatch gry mogła pochwalić się paroma skutecznymi interwencjami. Po pierwszym gwizdku prowadziły przyjezdne z Kobierzyc, lecz miały one w zapasie tylko jedną bramkę.

Druga część tego starcia wyglądała bardzo podobnie. Gra była zacięta, lecz cały czas KPR prowadził jedną lub dwoma bramkami. Gospodynie jednak nieustannie próbowały wyrównać wynik. Sztuka ta udała im się na kilka minut do końca spotkania, co dało kibicom nadzieję na pełną emocji końcówkę. Kobierzyce zdołały jednak odzyskać inicjatywę i ponownie odskoczyć na kilka trafień. Ostatecznie KPR zwyciężył 24:22 i tym samym to on jest obecnie bliżej srebrnego medalu.

MKS FunFloor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 22:24 (12:13)