BJK Cup: debel Rosolska/Falkowska wygrał na otarcie łez
Tomasz Woźniak/Poinformowani.pl

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 15.04.2023, 13:39

Alicja Rosolska i Weronika Falkowska pokonały Annę Danilinę i Julię Putincewą w ostatnim meczu Polek z Kazaszkami w tegorocznych barażach o finały Billie Jean King Cup i zdobyły pierwszy i jedyny punkt dla naszej drużyny. Kazachstan wygrał 3:1 i to ta drużyna zagra w listopadzie w finałach.

Faworytkami spotkania deblowego były Kazaszki i to one lepiej rozpoczęły pierwszą partię, już w premierowym gemie przełamując polską parę. Bardzo zacięty przebieg miał czwarty gem przy serwisie Kalininy i Putincewej. Polki miały cztery okazje na przełamanie rywalek, wykorzystały ostatnią i wyrównały stan meczu. Od tego momentu na korcie dominowały Falkowska i Rosolska. Nasze tenisistki przełamały Kazaszki kolejny raz , dobrze serwowały i przy swoim serwisie wykorzystując drugą piłkę setową, wygrały pierwszą partię.

W drugim secie byliśmy świadkami prawdziwego festiwalu przełamań. Polki wygrały gema otwarcia i od tego momentu kolejne pięć gemów upłynęło pod znakiem utraty serwisu przez oba duety. Polki przełamały rywalki trzykrotnie, te odebrały naszym tenisistkom serwis dwa razy. Taki układ dał prowadzenie 5:2 naszym tenisistkom. W końcówce seta doszło do kolejnych dwóch wzajemnych przełamań, ale nasze dziewczyny zdołały utrzymać minimalną przewagę z pierwszej części seta. Dało im to pierwszą piłkę meczową, którą Weronika Falkowska i Alicja Rosolska wykorzystały.

Alicja Rosloska/Weronika Falkowska – Anna Dalinina/Julia Putincewa 6:3 6:4