PKO Ekstraklasa: Korona ogrywa Jagiellonię po golu w ostatniej akcji
Rafał Kozieł / Poinformowani.pl

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 15.04.2023, 19:42

Korona Kielce wygrała 2:1 z Jagiellonią Białystok w meczu 28. kolejki PKO Ekstraklasy. Gola na wagę trzech punktów zdobył w ostatniej akcji meczu Jewgienij Szykawka.

Spotkanie pomiędzy Koroną Kielce a Jagiellonią Białystok było starciem dwóch drużyn walczących o utrzymanie. W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiał zespół prowadzony przez Adriana Siemieńca. W 18. minucie Konrada Forenca postraszył Jesus Imaz. Strzał napastnika przyjezdnych przeleciał jednak obok słupka. Chwilę później kielecki bramkarz musiał interweniować po próbie Israela Puerto. Gospodarze odpowiedzieli pod koniec drugiego kwadransa. Uderzenia Jakuba Łukowskiego i Ronaldo Deaconu zostały obronione przez Zlatana Alomerovicia. Wynik meczu został otwarty w 36. minucie. Puerto zgrał głową do Imaza, a ten trafił do siatki. Hiszpan z 12. golami został samotnie najskuteczniejszym strzelcem w obecnych rozgrywkach.

Po zmianie stron kielczanie zaczęli z dużym animuszem. Brakowało im konkretów, co skutkowało niekorzystnym rezultatem. Nieskuteczni byli także białostoczanie. Dobre okazje marnowali Marc Gual i Camilo Mena. Gdy wydawało się, że Korona poniesie pierwszą od listopada porażkę na własnym stadionie, wtedy zaczęli dominować na murawie. W 79. minucie Marius Briceag dośrodkował na głowę Dominika Zatora, który doprowadził do wyrównania. Gospodarze poszli za ciosem i stwarzali kolejne szanse. Dwukrotnie akcji nie wykorzystał Dawid Błanik, marnując okazję sam na sam bramkarzem i kontrę trzech na dwóch. Szczęście po raz kolejny tej wiosny uśmiechnęło się do zespołu Kamila Kuzery w końcówce. Z rzutu rożnego dośrodkował Jakub Podgórski, piłkę zgrał Zator, a do siatki wpakował ją Jewgienij Szykawka. Tym samym kielczanie przedłużyli serię wygranych na Suzuki Arena i wyprzedził w tabeli "Jagę". Drużyna Adriana Siemieńca pozostała bez wyjazdowego zwycięstwa.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok: 2:1 (0:1)

Bramki: 79' Zator, 90+5' Szykawka - 36' Imaz

Korona: Forenc - Zator, Malarczyk, Trojak, Briceag - Petrow (81' Kwiecień), Godinho (46' Podgórski), Deaconu (81' Kostorz), Takać (69' Błanik), Łukowski (89' Kiełb) - Szykawka

Jagiellonia: Alomerović - Puerto, Skrzypczak, Stojinović - Prikryl (77' Nguiamba) , Romanczuk (46' Kupisz), Sacek, Nene, Wdowik (66' Lewicki) - Imaz, Gual (77' Mena)

Żółte kartki: 45' Gual, 90+4' Nguiamba

Sędzia: Szymon Marciniak