La Liga: Real wymęczył zwycięstwo w Kadyksie
Beticismo.net/Flickr/2017 Getty Images

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 15.04.2023, 23:00

Real Madryt wywiózł cenne trzy punkty z Kadyksu w meczu 29. kolejki La Ligi. Jednak "Królewscy" mocno musieli na ten wynik zapracować.

W 29. kolejce podopieczni Carlo Ancelottiego pojechali do Andaluzji, a konkretnie do Kadyksu na mecz z tamtejszą drużyną. Wydawało się, że dla Realu będzie to spacerek, ale tak wcale nie było. "Los Blancos" mieli w tym meczu ogromną przewagę, ale pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze. W 12. minucie Alfonso Espino wpadł w pole karne, lecz jego uderzenie trafiło tylko w prawy słupek, a powinno było być 1:0. Cztery minuty później odpowiedział Marco Asensio, ale z jego strzałem kapitalnie poradził sobie David Gil i odbił piłkę na rzut rożny. W pierszej połowie Real wciąż próbował wyjść na prowadzenie, a najbliżej był Karim Benzema, gdy w 35. minucie trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron Real wciąż nacierał, a wielkiego pecha miał Benzema, który tym razem trafił w... lewy słupek. Wreszcie w 72. minucie goście zdobyli upragnionego gola. Aurelien Tchouameni podał do Nacho Fernandeza, a ten posłał piłkę w lewy dolny róg bramki. Nie minęły cztery minuty i było już 0:2. Tym razem Fede Valverde podał do Asensio, a ten strzelił praktycznie tak samo jak Fernandez. Ostatecznie więcej goli już nie padło, a Real wymęczył wygraną z Cadiz CF.

Cadiz CF - Real Madryt 0:2 (0:0)

Bramki: 72' Fernandez, 76' Asensio

Cadiz CF: Gil - Parra (55' Mere), Hernandez, Fali, Espino - Bongonda, San Emeterio (70' Alejo), Alcaraz, Sobrino (70' Fernandez A.) - Guardiola (70' Marti), Ramos (78' Negredo)

Real Madryt: Courtois - Fernandez N., Ruediger, Militao, Vazquez (67' Camavinga) - Ceballos, Tchouameni, Valverde (80' Modrić) - Rodrygo (80' Hazard), Benzema, Asensio

Żółte kartki: 29' Alcaraz

Sędziował: Jesus Gil Manzano