PKO Ekstraklasa: Raków ogrywa Widzew

• Dodał: Kamil Czuj
  • Data publikacji: 16.04.2023, 17:00

Spotkanie 28. kolejki polskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Rakowem Częstochowa a Widzewem Łódź zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Po golach Lopeza oraz Tudora padł wynik 2:0.

Przed tym meczem piłkarze „Pasów” znajdowali się na pewnej pierwszej lokacie z 62. punktami na koncie. Zawodnicy „Czerwono-Biało-Czerwonych” byli zaś na siódmej lokacie z dorobkiem 38. „oczek”. W pierwszym meczu między tymi drużynami padł remis 0:0.

Już od początku meczu gospodarze mocno ruszyli do ataku i szybko przyniosło to skutek, bo już w 8. minucie Ivi Lopez pewnie wykorzystał rzut karny i wyprowadził Raków na prowadzenie. W kolejnych minutach częstochowianie zdecydowanie spuścili z tonu i pozwolili pograć przyjezdnym, którzy jednak nie potrafili stworzyć sobie okazji do zdobycia wyrównującego trafienia.

Drugie 45 minut od pierwszego gwizdka arbitra przypominało znaczącą część pierwszej odsłony meczu, czyli gra toczyła się głównie w środku pola, a okazji bramkowych było jak na lekarstwo. Nie zmieniło się to już do końca meczu i to mocno przeciętne spotkanie zakończyło się  triumfem "Medalików" 2:0, bo w ostatniej akcji meczu pięknie trafienie z rzutu wolnego zdobył Fran Tudor.

Raków Częstochowa – Widzew Łódź 2:0 (1:0)

Bramki: 8' Lopez(k.), 90+5' Tudor

Raków: Kovacević - Petrasek, Arsenić, Svarnas - Tudor, Lederman (90+1' Berggren), Papanikolaou, Carlos - Nowak (68' Koczergin), Gutkovskis (68' Piasecki), Lopez (20' Wdowiak (90+1' Cebula)

Widzew: Ravas - Żyro, Szota (64' Stępiński), Kreuzriegler - Milos, Kun (82' Letniowski), Hanousek, Ciganiks - Terpiłowski (69' Shehu), Pawłowski (82' Hansen) - Zjawiński (64' Sanchez)

Żółte kartki: 81'Svarnas - 8' Hanousek, 42' Milos, 63' Ciganiks, 73' Żyro

Sędzia: Daniel Stefański