Snooker - MŚ: dzień 3. [ZAPIS RELACJI LIVE]
DerHexer/ Wikimedia

• Dodał: Mateusz Czuchra
  • Data publikacji: 17.04.2023, 10:00

Trzeciego dnia snookerowych mistrzostw świata przy stole pojawią się byli triumfatorzy tych zawodów. Mowa o Marku Williamsie, a także Johnie Higginsie. Emocji nie zabraknie również w pozostałych spotkaniach. Szczególnie interesująco zapowiada się druga część pojedynku Ding Junhui oraz Hosseina Vafaei.

Program dnia:
Mark Allen - Fan Zhengyi - po 1. sesji 6:3
(112(69):13, 53:45, 74:13, 76(76):50(50), 95:43, 0:122(122), 28:94, 0:110(110), 69(69):22)

Ding Junhui - Hossein Vafaei 6:10 (zakończony) (63(56):1, 126(72):1, 52:68, 0:106(66), 134(134):0, 70:47, 6:92(59), 68(68):7, 15:119(87), 0:117(117), 0:122(122), 15:69(68), 0:98(57), 77(77):1, 8:89(89), 10:68)

15:30 - John Higgins - David Grace 7:2 (83(51):29, 99(98):21, 70(66):32, 36:95, 76:7, 79(67):0, 128(90):1, 37:59, 64:8)

15:30 - Mark Williams - Jimmy Robertson 10:5 (67:39, 58:76(65), 69(69):74(74), 81:0, 61(53):66, 130(77):0, 17:64, 118(118):11, 46:70(59), 91(51):0, 69(69):12, 82(64):29, 89:32, 84(84):37, 75:42)

20:00 - Robert Milkins - Joe Perry - Przerwany z powodu braku możliwości użycia stołu
20:00 - Mark Allen - Fan Zhengyi (zakończony) 10:5
(112(69):13, 53:45, 74:13, 76(76):50(50), 95:43, 0:122(122), 28:94, 0:110(110), 69(69):22, 126(126):7, 15:69, 22:74, 58:46, 101(101):4, 71(64):37)

Relacja na żywo

Dziękujemy za długi wieczór! Jutro relację wznawiamy punktualnie o 11!

Allen - Zhengyi 10:5 - Przed północą polskiego czasu wyrobili się Irlandczyk z Chińczykiem. W ostatnim frejmie Fan zaczął od brejka 31, ale później oddał stół Allenowi, który odpowiedział podejściem 64-punktowym, po czym... sfaulował. Wtedy już jednak rywal potrzebował snookerów. Nie udało się ich ustawić. Allen wygrywa i awansuje do drugiej rundy, gdzie zmierzy się ze Stuartem Binghamem.

Allen - Zhengyi 9:5 - Już tylko o jednego frejma od drugiej rundy jest Mark Allen. W 14. frejmie Irlandczyk początkowo wbijał nawet czerwone tylko z czarnymi, ale szybko doszedł do niebieskiej, a później skończył brejkiem 101. Blisko końca meczu.

Allen - Zhengyi 8:5 - Nie raczą nas dziś panowie krótkimi frejmami. W 13. partii Allen miał 30 punktów straty, ale rywal dał mu szansę. Wyczyścił stół do niebieskiej, po czym nie trafił dublem różowej, ale dobił ją chwilę później. Nadal Allen może być raczej dość spokojny o wynik tego meczu.

Allen - Zhengyi 7:5 - Ależ długi frejm dla Chińczyka! Chyba najdłuższy frejm tych mistrzostw. Znakomicie taktycznie zagrali obaj panowie, było też trochę bałaganu na stole. Chińczyk wygrywa 74:22.

Allen - Zhengyi 7:4 - Z powrotem na trzech frejmy straty zbliża się do Allena jego chiński rywal. Wygrana we frejmie bez brejka 50+ daje pewność, że że będziemy mieli w tym meczu przerwę.

Mamy potwierdzenie! Joe Perry i Robert Milkins nie rozegrają dziś pierwszej sesji! Zrobią to jutro o godzinie 20! Godzina ich drugiej sesji zostanie ustalona w późniejszym terminie.

Allen - Zhengyi 7:3 - I pięknie wraca po przerwie do meczu Mark Allen. Podwyższa swoje prowadzenie do wyniku 7:3 brejkiem 126.

Jeden stół wyłączony z użytku. Na razie grają Mark Allen i Fan Zhengyi. Jeśli szybko zakończą swoje spotkanie, być może mecz na tym stole zostanie rozegrana pierwsza sesja meczu Milkinsa z Perrym. Ale to nie jest pewne. Będziemy o tym informować.

Bardzo źle to wygląda... Niby stół wyczyszczony, ale z tego co widać, zostają na nim resztki rozsypanej substancji. Trudno powiedzieć, czy uda się dziś zagrać...

Niespotykana sytuacja... Na stole drugim u Joe Perry'ego i Roberta Milkinsa jeden z "kibiców" wdarł się na arenę i rozsypał na stole pomarańczową substancję. Trudno powiedzieć, co dalej. Na razie mecze przerwane na obu stołach...

Startujemy z wieczorną sesją trzeciego dnia czempionatu w Crucible Theatre. Czeka nas zakończenie starcia Marka Allena z Fanem Zhengyi, w którym po pierwszej sesji faworyt prowadzi 6:3 oraz pierwszych dziewięć frejmów starcia mającego świetny sezon Roberta Milkinsa oraz Joe Perry'ego.

Czas na kilkadziesiąt minut przerwy. W sesji wieczornej rozstrzygnie się pojedynek Marka Allena z Fan Zhengyi oraz rozpocznie bój Joe Perry'ego z Robertem Milkinsem. Zapraszamy niebawem.

Higgins - Grace 7:2 - 64:8 dla Higginsa w ostatniej dziś partii. Szkot prowadzi 7:2 i w jutrzejszej drugiej sesji raczej spokojnie wywalczy awans do dalszych gier.

Higgins - Grace 6:2 - Druga partia na koncie Grace. Długa partia, w ktorej Anglik uzbierał nieco więcej punktów niż Szkot. Przed nami ostatni frejm w tej sesji.

Higgins - Grace 6:1 -Dwa szybkie frejmy dla Szkota. Higgins dzięki brejkom 67 i 90 punktów prowadzi już z Grace 6:1.

Higgins - Grace 4:1 - Higgins wygrywa pierwszą partię po przerwie, tym razem bez brejka notowanego.

Williams - Robertson 10:5 Mark Williams w II rundzie mistrzostw świata. W dzisiejszej sesji wygrał sześć frejmów z sześciu rozegranych. Świetna gra Walijczyka!

Williams - Robertson 9:5 - Pierwszą partię po przerwie zaczął Robertson od 37 punktów, potem jednak oddał stół Wiliamsowi, który brejkiem 84-punktowym zapewnił sobie dziewiąty wygrany frejm. Czy następna partia będzie ostatnią w tym meczu?

Higgins - Grace 3:1 - A na drugim stole przed przerwą Grace wygrywa pierwszego frejma w tym meczu. Tym razem zabrakło frejmów powyżej 50 punktów, ale Anglik może być zadowlony. Przegrywa z legendą snookera już tylko 1:3.

Williams - Robertson 8:5 Nie do zatrzymania dziś Mark Williams. Przed regulaminową przerwą wygrywa czwartą partię z rzędu i jest już o 2 frejmy od II rundy. Robertson popełnia dziś za dużo błedów, jeśli nie wróci do wczorajszej gry, to jego los jest przesądzony.

Higgins - Grace 3:0 - Podobne są mecze na obu stołach, Higgins jak Williams po raz trzeci górą, po raz trzeci z notowanym brejkiem. Tylko Szkotowi idzie to ciut wolniej niż Walijczykowi.

Williams - Robertson 7:5 - Nie bierze jeńców na razie Williams w tej sesji. Trzecia wygrana partia, trzeci brejk 50+ i Walijczyk prowadzi już 7:5.

Higgins - Grace 2:0 - Dwóch punktów zabrakło Higginsowi do pierwszej w tym meczu setki, ale i tak pewnie wygrywa drugą partię z Grace.

Williams - Robertson 6:5 - Druga partia dziś dla Williamsa. Tym razem do wygranej wystarczył Walijczykowi brejk 69.

Higgins - Grace 1:0 - Nie bez kłopotów, ale ze zwycięstwem w pierwszej partii John Higgins. Szkot, podobnie jak Williams zanotował brejka powyżej 50 punktów.

Williams - Robertson 5:5 - Pierwsza partia drugiej sesji dla Williamsa, który wyrównuje w ten sposób stan meczu. Walijczyk zdobywa 91 ounktów, w tym 51 w brejku.

John Higgins z Davidem Grace zagrają za chwilę pierwszą sesję. Równolegle Mark Williams i Jimmy Robertson rozstrzygną swój mecz I rundy. Początek obu meczów już za około 20 minut.

Na drugą sesję zapraszamy od godziny 15:30!

Allen - Zhengyi 6:3 - Wiele wskazywało, że 9. frejm może nie dojść do skutku, ale dzięki ekspresowym popisom Chińczyka rozegrano zaplanowaną liczbę partii. Punktowanie w ostatniej odsłonie rozpoczął Azjata, ale rozstawiony z "3" przejął inicjatywę i w kolejnym etapie nie dopuścił do stołu przeciwnika. Dokończenie tego pojedynku już o godzinie 20:00.

Allen - Zhengyi 5:3 - Po niemrawym początku, debiutjący Zhengyi złapał wiatr w żagle i popisał się kolejnym znakomitym podejściem. Druga setka w jego wykonaniu, tym razem 110 "oczek".

Allen - Zhengyi 5:2 - Przełamanie ze strony debiutującego Chińczyka, który wygrywa dwie partie z rzędu. Najpierw efektowne 122 punkty w jednym podejściu, a po chwili kolejny frejm na jego konto. Zmniejsza się różnica w wyniku.

Allen - Zhengyi 5:0 - Po przerwie obraz tego spotkania nie zmienił się w najmniejszym stopniu. Kolejną wygraną po wyrównanej walce notuje Allen, natomiast tempo meczu nadal pozostawia wiele do życzenia. Można przypuszczać, że zaplanowane 9 frejmów w pierwszej części nie zostanie rozegrane.

Ding - Vafaei 6:10 - Druga sesja przesądziła o awansie Irańczyka, bowiem zwyciężył tę część aż 6:1. Jego rywalem w kolejnym pojedynku będzie obrońca tytułu, Ronnie O'Sullivan.

Ding - Vafaei 6:10 - Hossein Vafaei z historycznym zwycięstwem w mistrzostwach świata!

Allen - Zhengyi 4:0 - Początkowo wydawało się, że będzie to pewnie wygrana partia na korzyść debiutującego Chińczyka. Finalnie jego licznik zatrzymał się na 50 punktach, po czym do stołu podszedł rywal. Wtedy Allen skorzystał z dobrego układu i wykradł tego frejma. Zawodnicy na przerwę schodzą w zupełnie przeciwnych nastrojach.

Ding - Vafaei 6:9 - Wygrana Dinga w poprzedniej odsłonie nie wybiła z rytmu Vafaei. Kolejne znakomite podejście, które przekłada się na wygraną partię. Tylko jedna partia dzieli Irańczyka od premierowego zwycięstwa w Crucible Theatre.

Allen - Zhengyi 3:0 - Allen nie imponuje swoją formą, ale trzeba przyznać, że jest niezwykle efektywny. Trzecia odsłona zostaje zapisana na konto 37-latka.

Ding - Vafaei 6:8 - Przerwa miała pozytywny wpływ na poczynania Dinga. Wygrywające podejście pozwala mu przerwać pasmo pięciu przegranych frejmów z rzędu.

Allen - Zhengyi 2:0 - Niewiele zmieniło się na drugim stole. Szykuje się długa sesja dla obu panów. Druga partia rozegrała się na czarnej bili, którą spudłował Chińczyk, co skrupulatnie wykorzystał Allen.

Ding - Vafaei 5:8 - Vafei wspiął się na kosmiczny poziom. Tym razem na dwie raty, ale finalnie daje to cztery wygrane frejmy w trakcie niespełna jednej godziny gry! Czas na regulaminową przerwę, na którą z pewnością nie chciałby teraz wychodzić Irańczyk.

Ding - Vafaei 5:7 - Chińczyk wreszcie zapunktował w drugiej sesji, ale nie zdało się to na wiele. Czwarta z rzędu wygrana rozgrywka przez Vafaei, a to stawia go w coraz lepszej sytuacji.

Allen - Zhengyi 1:0 - O wiele wolniejsze tempo na przeciwnym stole. Mark Allen po długiej batalii wygrywa inauguracyjnego frejma.

Ding - Vafaei 5:6 - Kolejny fantastyczny frejm 28-latka, który przebił podejście z poprzedniej partii. Tym razem 122 "oczka", a to przyczyniło się do objęcia prowadzenia po raz pierwszy w tym meczu.

Ding - Vafaei 5:5 - Cóż za początek w wykonaniu Irańczyka. 117 punktów w jednym podejściu potwierdza, że Vafaei znajduje się w wyśmienitej formie i zamierza walczyć o awans do drugiej rundy.

Za kilka chwil prezentacja zawodników i pierwsze uderzenia podczas trzeciego dnia rywalizacji w Crucible Theatre. W porannej części przy stole odbędą się dwa pojedynki. Pierwszą sesję spotkania rozegrają Mark Allen i Fan Zhengyi, natomiast losy awansu do drugiej rundy rozstrzygną Ding Junhui i Hossein Vafaei.

Relację z trzeciego dnia snookerowych mistrzostw świata rozpoczniemy o godzinie 11:00.