Ligue 1: pewna wygrana Marsylii nad Troyes
Autor/Wikimedia Commons

• Dodał: Dawid Tymosz
  • Data publikacji: 16.04.2023, 22:43

Olympique Marsylia wygrała 3:1 z Troyes w meczu 31. kolejki Uber Eats Ligue 1. Gospodarze dzięki zwycięstwu awansowali na pozycję wicelidera tabeli.

Drużyna Igora Tudora zdominowała rywala od pierwszych minut. Wynik spotkania już w 2. minucie otworzył Vitinha. Chwilę później było blisko, by Portugalczyk miał na swoim koncie dublet. Tym razem jego strzał obronił bramkarz. W kolejnych minutach dobre okazje marnowali Alexis Sanchez i Issa Kabore. Napór gospodarzy przyniósł drugiego gola w 40. minucie. Na listę strzelców wpisał się Cengiz Under. Do przerwy statystyki wyglądały dla gości fatalnie. Oddali jeden niecelny strzał przy piętnastu próbach przeciwników.

Po zmianie stron gra Troyes wyglądała nieco lepiej. Kolejne sytuacje kreowali sobie gospodarze. Znów bliski szczęścia był Vitinha, ale posłał futbolówkę obok słupka. W 64. minucie Sead Kolasinac trafił w obramowanie bramki, ale odbitą piłkę dobił napastnik OM. Gości stać było na honorowego gola w doliczonym czasie gry. Jego autorem był Mama Balde. W kolejnej kolejce gracze Ivana Tudora zagrają na wyjeździe z Olympiquem Lyon. Troyes drugiego zwycięstwa w tym roku szukać będzie w Nantes.

Olympique Marsylia - Troyes: 3:1 (2:0)

Bramki: 2', 64' Vitinha, 40' Under - 91' M.Balde

Olympique: Lopez - Mbemba, Gigot, Kolasinac (76' Bailly) - Clauss, Rongier, Veretout, Kabore, Under (81' Payet), Sanchez (76' Malinowski) - Vitinha

Troyes: Gallon - Palmer-Brown, Rami (70' Zoukrou), Salmier (46' Porozo) - T.Balde, Kouame, Agoume (77' Reine-Adelaide), Larouci, Rony Lopes (70' Ugbo), Odobert (70' Palaversa) - M.Balde

Żółte kartki: 55' Agoume, 60' Kouame

Sędzia: Benoit Millot