Hokej na lodzie - MŚ kobiet 1B: zwycięstwo Polek na początek

• Data publikacji: 17.04.2023, 10:55

Polskie hokeistki rozpoczęły rywalizację na mistrzostwach świata dywizji 1B w koreańskim Suwon. W pierwszym meczu turnieju Polki wygrały 2:0 ze Słowenkami.

Na poprzednich mistrzostwach polski zespół był blisko awansu do dywizji 1A. W ostatnim czasie nasze hokeistki czynią duże postępy i turniej w Korei Południowej jest świetną szansą na potwierdzenie tego faktu. Polki są faworytkami do awansu do wyższej dywizji, czego dokona tylko najlepsza drużyna. W pierwszym z pięciu spotkań nasz zespół zmierzył się ze Słowenią.

Przewaga Polek w strzałach (52:18) była gigantyczna. Jednak do końca nie przełożyło się to na końcowy wynik. Mimo wszystko reprezentantki Polski sięgnęły po zwycięstwo na inaugurację. W dwóch bramkach udział miały te same trzy zawodniczki - Maja Brzezińska, Olivia Tomczok i Tetiana Onyshchenko. Na początku drugiej tercji wynik otworzyła Brzezińska po podaniach dwóch koleżanek z zespołu. W 43. minucie na 2:0 trafiła Onyshchenko po asyście Brzezińskiej oraz Tomczok. W tym meczu niepokonana była Martyna Sass.

W pierwszym meczu reprezentacja Wielkiej Brytanii skromnie pokonała 1:0 Kazachstan. W swoim drugim meczu Polki zagrają we wtorek z Koreą Południową.

Polska - Słowenia 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Wielka Brytania - Kazachstan 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)