Zagraniczny meldunek: dobry początek play-off w wykonaniu Polek
Daria Jańczyk

• Dodał: Kinga Filipek
  • Data publikacji: 17.04.2023, 12:20

We włoskiej Serie A kobiet rozpoczęła się decydująca faza play-off. Świetnie otworzyły ją polskie siatkarki, gdyż zarówno Imoco Conegliano Joanny Wołosz, jak i Vero Volley Milano Magdaleny Stysiak wygrały swoje pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Na swoje spotkanie jeszcze chwilę musi poczekać Olivia Różański, która walkę o strefę medalową włoskiej ligi rozpocznie we środę.

Prosseco Doc Imoco Conegliano fantastycznie rozpoczęło walkę o obronę tytułu. Gospodynie perfekcyjnie poradziły sobie z presją faworytek, w trzech setach rozbijając drużynę E-Work Busto Arsizio. Podopieczne Daniele Santarelliego od początku narzuciły swoje warunki gry, dominując niemal w każdym elemencie. Największą przewagę siatkarki Imoco miały w ofensywie, gdzie nie do zatrzymania była Isabelle Haak. Rywalki na taką dyspozycję gospodyń nie były w stanie odpowiedzieć. Joanna Wołosz rozegrała kolejne bardzo dobre zawody, świetnie zarządzając grą swojej drużyny i kończąc spotkanie z jednym „oczkiem” na koncie.

Prosecco Doc Imoco Conegliano - E-Work Busto Arsizio 3:0 (25:18, 25:21, 25:20)
Joanna Wołosz: 1 punkt atakiem

Udany początek fazy play-off odnotowały również zawodniczki Vero Volley Milano wraz z Magdaleną Stysiak w składzie. Zespół z Mediolanu musiał jednak włożyć w to bardzo dużo wysiłku, bo Trasportipesanti Casalmagiore pokonał dopiero po tie-breaku. Gospodynie świetnie prezentowały się w ataku i bloku, jednak same utrudniały sobie drogę do zwycięstwa poprzez ogromną ilość błędów własnych. W całym meczu Vero Volley popełniło ich aż 36. Mimo kłopotów drużyna Magdaleny Stysiak wybroniła się tie-breaku, a sama Polka zaprezentowała się bardzo dobrze. Reprezentantka naszego kraju była najlepiej punktującą zawodniczką zespołu, zdobywając łącznie 24 „oczka”.

Vero Volley Milano - Trasportipesanti Casalmagiore 3:2 (25:19, 22:25, 25:20, 18:25, 15:12)
Magdalena Stysiak: 24 punkty (21/48 w ataku, 2 bloki, 1 as)

Wash4green Pinerolo po bardzo dobrej końcówce fazy zasadniczej utrzymało się w Serie A i zakończyło fazę zasadniczą na 12. pozycji. Ostatnim elementem sezonu dla drużyny Martyny Grajber jest walka o miejsce w Pucharze Challenge. Siatkarki Pinerolo jednak rozpoczęły ją od porażki, ulegając w pierwszym meczu półfinałowym 1:3 ekipie Megabox Ond. Savio Vallefoglia. Dwa pierwsze sety tego pojedynku przebiegały bardzo wyrównanie i rozstrzygnęły się w decydujących końcówkach. Trzecią odsłonę zupełnie dominowały gospodynie, przeważając przede wszystkim w bloku i ofensywie. Drużyna z Vallefogli objęła prowadzenie w meczu i wykorzystała swoje szanse na zamknięcie spotkania w czterech setach. Na przestrzeni całego spotkania z dobrej strony pokazała się Martyna Grajber, która dołożyła do dorobku drużyny 15 punktów.

Megabox Ond. Savio Vallefoglia - Wash4green Pinerolo 3:1 (27:25, 23:25, 25:12, 25:21)
Martyna Grajber: 15 punktów (13/28 w ataku, 1 blok, 1 as)

Kinga Filipek – Poinformowani.pl

Kinga Filipek

Amatorka biegania i pisania, studentka zarządzania w sporcie. Na portalu najczęściej znajdziecie mnie w działach siatkówki, skoków narciarskich, lekkoatletyki i łyżwiarstwa.