ATP Barcelona: Zieliński i Nys już poza turniejem!
sirobi 2021

• Dodał: Jan Gąszczyk
  • Data publikacji: 17.04.2023, 15:29

Jan Zieliński i Hugo Nys odpadli w pierwszej rundzie turnieju ATP 500 w Barcelonie po porażce z fińsko-brytyjskim duetem,Harri Heliovaara i Lloyd Glasspool. To piąta z rzędu porażka w pierwszej rundzie duetu polsko-monakijskiego w turniejach rangi ATP!

W pierwszej partii całkowicie dominował duet Nys/Zieliński. Polak i Monakijczyk dwukrotnie przełamali groźnych rywali, sami wykazali się odpornością psychiczną, broniąc czterech breaków w szóstym gemie i wykorzystując pierwszą piłkę setową przy serwisie rywali, zakończyli pierwszego seta w niespełna pół godziny.

Drugi set był już dużo bardziej zacięty i emocjonujący. Dominującym elementem był w nim serwis obu par. Zarówno GlasspoolHeliovaara, jak i Nys z Zielińskim mieli okazje na przełamanie podania rywali, ale ich nie wykorzystali. Fińsko-brytyjska para miała jedną taką okazję natomiast Polak i Monakijczyk dwie. O wyniku tego seta musiał zadecydować, więc tie-break. Przez dłuższą jego część żaden z duetów nie potrafił uzyskać przewagi. Ostatecznie w końcówce, po wywalczeniu trzeciego mini breaka górą byli Fin i Brytyjczyk i to oni zapisali tę partię na swoją korzyść.

Super tie-break to była katastrofa w wykonaniu Jana Zielińskiego i Hugo Nysa. Polak i Monakijczyk nie wygrali w nim żadnego punktu, co na tym etapie, czyli rywalizacji w turnieju rangi ATP 500 jest po prostu kompromitujące.

Harri Helivaara/Lloyd Glasspool(FIN/GBR) – Hugo Nys/Jan Zieliński(MON/POL) 2:6 7:6(5) [10-0]