Hokej na lodzie - MŚ kobiet 1B: wysoka porażka Polek z Koreankami

• Dodał: Aliaksandr Morozau
  • Data publikacji: 18.04.2023, 14:15

Po zwycięstwie nad Słowenkami (2:0) w drugim meczu hokejowych mistrzostw świata kobiet w dywizji 1B Polki uległy gospodyniom turnieju - Korei Południowej 4:0.

Korea Południowa 4:0 Polska

17' Park Chae-Lin, 30' Kim Hee-Won, 34' Choi Ji-Yeon, 43' Han Soo-Jin

Dziś w Busan nasze reprezentantki nie miały już tak łatwo, ponieważ ich rywalkami były gospdynie i zarazem faworytki do awansu - Koreanki. Przez dłuższą część pierwszej tercji gra była dość wyrównana, ale pod jej koniec a konkretnie w 17. minucie Koreanki wykorzystały grę w przewadzę. Na listę strzelczyń wpisała Park Chae-Lin. Dzięki tej bramce Azjatki poczuły krew i dominowały w dalszej części meczu. W drugiej tercji swoje gole dołożyły Kim Hee-Won oraz Choi Ji-Yeon. Ostatnie słowo należało do Han Soo-Jin, która w 43. minucie wykorzystała podanie od Park Jong-Ah i ustaliła wynik końcowy na 4:0. Następny mecz Biało-czerwone zagrają w czwartek o 5.15 czasu polskiego z ekipą Wielkiej Brytanii.

.....

Pozostałe wyniki:

Kazachstan 1:2 Słowenia

45' Golotvina - 4' Confidenti, 46' Pren

Włochy 2:0 Wielka Brytania

22' Caumo, 53' Fantin